AKTUALNOŚCI

7R: Końcowy etap budowy w Kokotowie

Budowa magazynu 7R Logistic Kraków-Kokotów I zmierza ku końcowi. Obecnie trwają prace nad konstrukcją części biurowej obiektu. To pierwszy budynek, który 7R Logistic buduje na 9-hektorowej działce w Kokotowie.

Nowoczesny magazyn, o powierzchni 13 250 tys. mkw., wraz z zapleczem biurowym, powstaje w dogodnej pod względem logistycznym lokalizacji – w Kokotowie. Budynek znajduje się niedaleko autostrady A4 oraz wschodniej obwodnicy Krakowa. Położenie to gwarantuje szybkie i komfortowe połączenie ze wszystkimi miastami południowej Polski oraz międzynarodowym lotniskiem w Balicach.

Ukończyliśmy prace związane z wykonaniem elewacji budynku i pokrycia dachu. Aktualnie zajmujemy się realizacją instalacji wewnętrznych oraz sieciami zewnętrznymi. Równolegle trwają prace nad konstrukcją części biurowej obiektu i przygotowaniem podbudowy posadzki hali. W II połowie sierpnia planujemy  rozpocząć montaż regałów, a po zakończeniu tego etapu  przystąpić do instalacji systemu STAR, który umożliwi ogromną precyzję w zarządzaniu towarem – mówi Jakub Cebula, Project Manager 7R Logistic S.A.

Magazyn zostanie wyposażony w nowoczesną technologię STAR, która skróci czas poszukiwania produktów na półkach oraz pozwoli na dokładną weryfikację przyjmowanych i wydawanych towarów. Nowoczesny system zagwarantuje łatwe, szybkie, a przede wszystkim efektywne zarządzanie całym obiektem.

System STAR w połączeniu z systemem WMS umożliwi nam niespotykaną precyzję i dokładność w zarządzaniu całością dostaw oraz śledzeniu poszczególnych produktów. Każda zmiana położenia towaru będzie rejestrowana przez  fale radiowe. Dzięki temu dany obiekt będzie można bardzo szybko zlokalizować – mówi Grzegorz Mucha Logistics Director 7R Solution – Jesteśmy jedną z pierwszych firm na polskim rynku, które wdrażają ten system do magazynu. Dzięki niemu będziemy mogli konkurować na rynku, oferując swoim klientom światowe i innowacyjne rozwiązaniem w zarządzaniu obiektem magazynowym – dodaje.

Budowa magazynu wysokiego składowania o powierzchni 12 500 mkw. z zapleczem biurowym o powierzchni 750 mkw. zostanie ukończona na koniec trzeciego kwartału 2015 roku.

źródło: 7R Logistic