AKTUALNOŚCI

Adecco Poland przenosi oddział do gdańskiej Alchemii

Światowy lider wśród firm świadczących kompleksowe usługi z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim oraz doradztwa personalnego, Adecco, przenosi jeden ze swoich gdańskich oddziałów do kompleksu Alchemia. Na jego potrzeby firma wynajęła blisko 250 m2.

W Polsce Adecco obecne jest od 1994 roku. Od tego czasu otworzyło już ponad 50 biur pracy tymczasowej, stałej oraz placówek onsite – lokalnych przedstawicielstw utworzonych na indywidualne potrzeby kluczowych klientów, w blisko 30 miastach w całym kraju. Dzięki rozproszonej sieci placówek pracodawcy i potencjalni pracownicy mają ułatwiony dostęp do oferowanych usług. Do Alchemii przeniesiona zostaje (z innej lokalizacji w Gdańsku) linia biznesowa zajmująca się pracą tymczasową oraz rekrutacjami średniego i niższego szczebla (ponadto w Gdańsku funkcjonuje też oddział rekrutujący na stanowiska specjalistyczne średniego i wyższego szczebla). Placówka w Alchemii mieścić się będzie na poziomie „0” drugiego etapu kompleksu.

– Od kilku lat obserwujemy, że biznes koncentruje się w Oliwie, w nowoczesnych budynkach biurowych powstających w tej dzielnicy Gdańska. Chcemy być bliżej klientów, ale też w miejscu nowoczesnym, komfortowym i świetnie skomunikowanym, a takim właśnie jest kompleks Alchemia. Duże znaczenie ma również bezpośrednie sąsiedztwo Uniwersytetu Gdańskiego, skąd również pozyskujemy kandydatów do pracy u naszych klientów ­- mówi Marta Maciejewska, Branch Manager w Adecco Poland.

Alchemia to wielofunkcyjny kompleks biznesowy powstający w Gdańsku, którego deweloperem jest firma Torus. Inwestycja realizowana jest w IV etapach, z których pierwsze dwa zostały już oddane do użytku (kolejno w 2013 i 2015 roku). II etap inwestycji dostarczył blisko 22 tys. m2 powierzchni biurowej, a składają się na niego dwie wieże biurowe (Ferrum i Titanium) usadowione na wspólnej, czterokondygnacyjnej podstawie, w której zlokalizowany będzie nowy oddział Adecco. W grudniu 2015 roku budynek ten uznany został za Najlepszy Nowy Biurowiec Roku w Polsce podczas najbardziej prestiżowego konkursu branży nieruchomości komercyjnych w kraju, Eurobuild Awards 2015. Budynek ten pod koniec marca 2016 roku został finalnie sprzedany spółce zależnej Polskiego Holdingu Nieruchomości. Projektantem kompleksu Alchemia jest pracowania APA Wojciechowski Architekci z Warszawy.

źródło: http://www.media.alchemia.gda.pl