AKTUALNOŚCI

Advatech Sp. z o.o. nowym najemcą w biurowcu Mercator w Poznaniu.

Advatech Sp. z o.o. podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową  ok. 400m2 w inwestycji pn. Mercator w Poznaniu, który stanowi nowoczesny kompleks biurowy oferujący ponad 10.000m2 powierzchni użytkowej. W procesie wyboru powierzchni biurowej w Poznaniu, Najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property Sp. z o.o. 

źródło: mat. prasowe

źródło: mat. prasowe

            Firma Advatech jest integratorem rozwiązań informatycznych. Od początku istnienia sukcesywnie i dynamicznie podnosi jakość oferowanych rozwiązań. Zakres usług Advatech ewoluował wraz z potrzebami i oczekiwaniami Klientów, ostatecznie koncentrując się na kompleksowych rozwiązaniach takich jak systemy przetwarzania i archiwizacji danych, systemy bezpieczeństwa informacji, systemy pracy grupowej i zarządzania informacją, budowa i obsługa infrastruktury informatycznej.

            “Proces wyboru nowej lokalizacji, siedziby firmy w Poznaniu naszego Klienta tj. firmy Advatech Sp. z o.o. trwał kilka miesięcy. W tym czasie jako firma doradcza dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Poznaniu, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami firmy Advatech.           Następnie rozpoczęliśmy proces negocjacji warunków finansowych oraz przygotowywania wstępnych aranżacji powierzchni, w wybranych przez Klienta biurowcach.  Ostatecznie Klient podjął decyzję o wyborze kompleksu biurowego pn. Mercator w Poznaniu.

            Z naszych analiz wynika, iż w 2016 roku ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Poznaniu,  w porównaniu z 2015 rokiem, nadal systematycznie maleje. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Poznaniu, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2015 roku i obecnie wynoszą ok. 11,5 – 15,0 Euro/m2.

            Poznań jest czwartym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, a prognozy dla rynku powierzchni biurowych w Poznaniu na przyszły rok, oceniamy pozytywnie.  Już w I połowie 2017 roku w Poznaniu zostaną oddane do użytku kolejne etapy kompleksów biurowych, obecnie już skomercjalizowanych na wysokim poziomie. W przyszłym roku rozpocznie się również realizacja nowych projektów biurowych w Poznaniu. Prognozujemy, iż w 2017 roku poziom popytu na powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie, powinien się utrzymać na podobnym poziomie jak w obecnym roku” – powiedział Patryk Litwiniuk – Dyrektor Generalny firmy Litwiniuk Property Sp. z o.o.

            “Poznański oddział firmy Advatech powstał 16 lat temu i cały czas dynamicznie się rozwija. Ze względu na możliwość dalszego rozwoju zdecydowaliśmy się na szukanie nowej lokalizacji w kompleksach biurowych, które dają nam elastyczność i możliwość dalszego wzrostu, bez kosztownych i czasochłonnych przeprowadzek”  – powiedział Jacek Szubert – Prezes Zarządu Advatech Sp. z o.o.

źródło: mat. prasowe