AKTUALNOŚCI

ATAL z pierwszą inwestycją w Poznaniu – ATAL Malta

ATAL S.A. rozpoczyna sprzedaż na kolejnym nowym rynku w tym roku. W dniu 4 października do oferty trafiło pierwsze osiedle spółki w Poznaniu – ATAL Malta. Tym samym ATAL stał się jedynym deweloperem obecnym we wszystkich największych aglomeracjach w Polsce. Poznańska inwestycja powstaje przy ul. Wołkowyskiej, w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. W pięciopiętrowym budynku, o dopracowanej i funkcjonalnej architekturze, znajdzie się 131 lokali. Ceny zaczynają się od 6 200 złotych brutto za mkw.

W ATAL Malta znajdzie się 130 przestronnych mieszkań o powierzchniach od 36,08 do 111,01 mkw. i rozkładach od 2 do 4 pokoi, a także jeden lokal usługowy. Ponadto zaplanowano 42 miejsca parkingowe na zewnątrz budynku oraz 94 na parkingu podziemnym. Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców będą liczne komórki lokatorskie. W ATAL Malta do mieszkań parterowych będą przylegały ogródki, a na wyższych piętrach – dla każdego lokalu – zaplanowano przestronne tarasy lub balkony.

ATAL od teraz działa na wszystkich największych rynkach deweloperskich w kraju. Nasze doświadczenie pozwala nam odpowiednio dopasować ofertę do potrzeb klientów w  poszczególnych miastach. Podobnie jest w Poznaniu – zadbaliśmy o odpowiedni projekt, wysoki standard wykończenia, atrakcyjną lokalizację i funkcjonalne układy lokali. To z pewnością przyczyni się do dużego zainteresowania osiedlem – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL SA.

Nowoczesny projekt ATAL Malta zostanie usytuowany w miejscu, skąd roztacza się piękny widok na jezioro oraz na przylegające do niego tereny spacerowe i rekreacyjne. Zabudowa zostanie wykonana z nowoczesnych materiałów budowlanych i wykończona w minimalistycznym stylu. Monochromatyczna elewacja z kontrastowymi elementami, efektowne tarasy i ogródki przy mieszkaniach sprawią, że budynek zyska wyjątkowo elegancki i prestiżowy charakter. Inwestycję otoczą także szerokie chodniki, trawniki, ławki oraz kompozycje roślinne. ATAL Malta zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżna winda zapewnią komfort wszystkim mieszkańcom.

Inwestycja będzie doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami miasta – nieopodal osiedla znajdują się przystanki linii autobusowych. Sąsiednia ulica Baraniaka umożliwi zmotoryzowanym mieszkańcom szybki dojazd do centrum oraz poza miasto. Lokalizacja osiedla łączy w sobie wygodny dostęp do rozbudowanej infrastruktury miejskiej z bliskością terenów zielonych. W sąsiedztwie osiedla znajduje się Jezioro Maltańskie, przy którym funkcjonują liczne punkty rekreacyjne. Ponadto w okolicy działają liczne sklepy, restauracje, kawiarnie, a także hotele i biurowce. Przyszli mieszkańcy docenią bliskość szkoły, przedszkola i uczelni wyższych, a także placówek medycznych, aptek oraz banków. ATAL Malta to propozycja idealna zarówno dla osób, które poszukują mieszkania dla siebie, jak i pod wynajem.

ATAL Malta to pierwsza inwestycja ATAL S.A. w Poznaniu. Do tej pory spółka oferowała mieszkania w: Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu oraz – od sierpnia 2016 – Gdańsku. Projekty cieszą się dużą popularnością wśród kupujących, a firma regularnie zwiększa wyniki sprzedaży. Na koniec trzeciego kwartału 2016 roku ATAL S.A. sprzedał 1762 lokale, czyli o 73 więcej niż w całym rekordowym dotąd 2015 roku (1689).

Rozszerzenie działalności na rynek poznański oznacza, że ATAL jest jedynym deweloperem obecnym we wszystkich największych aglomeracjach w Polsce. To z kolei pozwoli na dalsze wzrosty sprzedaży, a także na większą niezależność od zmienności koniunktury na poszczególnych rynkach – dodał Zbigniew Juroszek.

Termin zakończenia prac budowlanych i oddania do użytkowania inwestycji to I kwartał 2018 roku. Za projekt odpowiedzialne jest studio architektoniczne AP SZCZEPANIAK.

Więcej informacji na www.atalmalta.pl

źródło: mat. prasowe