AKTUALNOŚCI

ATAL S.A.: w lutym 103 sprzedane mieszkania i dwie nowe inwestycje w sprzedaży

W lutym ATAL S.A. sprzedał 103 mieszkania w inwestycjach w całym kraju. W ubiegłym miesiącu spółka wprowadziła także do oferty kolejne etapy budowanych inwestycji. Do sprzedaży trafiły Stara Odra Residence II we Wrocławiu, a także Atal Francuska Park II w Katowicach. Natomiast ostatnie lokale zostały sprzedane w krakowskiej inwestycji Nowy Żabiniec Apartamenty oraz trzecim etapie łódzkiego Nowego Polesia.

Atal Francuska Park_3

Źródło: ATAL S.A.

W lutym, we wszystkich inwestycjach dewelopera podpisano łącznie 103 umowy, a 113 kolejnych lokali zostało objętych rezerwacją. Od początku roku spółka sprzedała 193 mieszkania. To więcej niż w poprzednim roku, kiedy nabywców w styczniu i lutym znalazło 186 mieszkań, a także więcej niż rekordowym pod względem sprzedaży 2013 roku, kiedy liczba zawartych umów deweloperskich po lutym wynosiła  126.

Najwięcej lokali w minionym miesiącu ATAL S.A. sprzedał w Krakowie. W stolicy Małopolski łącznie zakupiono 32 mieszkania, a także zostało dokonanych 40 rezerwacji. Wysoki wynik spółka odnotowała także w Warszawie sprzedając 27 mieszkań. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszy się nowoczesna inwestycja Nowe Bemowo, gdzie nabywców w lutym znalazło 16 lokali. Wysoka sprzedaż utrzymuje się niezmiennie we Wrocławiu – od półtorej roku, w każdym miesiącu ATAL S.A. sprzedaje tam minimum 20 mieszkań.

SOR2_13

Źródło: ATAL S.A.

Luty był także miesiącem, w którym ATAL S.A. powiększył ofertę wprowadzając do sprzedaży kolejne etapy dwóch inwestycji. Na rynek trafiło 90 mieszkań powstających w drugim etapie Starej Odry Residence we Wrocławiu. Siedmiopiętrowy apartamentowiec zlokalizowany jest w malowniczym dorzeczu Starej Odry, dzięki czemu to doskonała propozycja dla osób szukających wytchnienia oraz kontaktu z naturą. Od lutego można także nabyć mieszkanie w drugim etapie nowoczesnej inwestycji Atal Francuska Park w Katowicach. W oferty znalazły się trzy budynki, w których będzie 258 mieszkań.

Luty był dla ATAL S.A. miesiącem przełomowym – osiągnęliśmy wyższą sprzedaż w porównaniu do lat ubiegłych, a jednocześnie rozpoczęliśmy okres intensywnego zwiększania naszej oferty. W ciągu najbliższych miesiący rozpoczniemy sprzedaż mieszkań w kolejnych inwestycjach w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu. Dzięki temu firma dalej będzie się rozwijać, utrzymując silną pozycję wśród liderów rynku – powiedział Zbigniew Juroszek, prezes ATAL S.A.

W minionym miesiącu spółka sprzedała ostatnie mieszkania w krakowskiej inwestycji Nowy Żabiniec Apartamenty w Krakowie. Nabywców znalazły już wszystkie z 81 mieszkań w dwóch kameralnych budynkach. Ostatnie lokale zostały także sprzedane na osiedlu Nowe Polesie Apartamenty III w Łodzi. Nadal można nabywać mieszkania w pozostałych etapach inwestycji.

Źródło: ATAL S.A.