AKTUALNOŚCI

Atrium Reduta zmodernizowało parking podziemny

Dobre wieści dla wszystkich klientów Atrium Reduta. Wraz z początkiem września dobiegła końca modernizacja parkingu podziemnego. To spore udogodnienie dla wszystkich, którzy preferują odwiedzanie centrum samochodem. 

źródło: mat. prasowe

źródło: mat. prasowe

Prace modernizacyjne rozpoczęły się na początku października ubiegłego roku, a ich zakres obejmował m.in. generalny remont nawierzchni, wymianę sufitu oraz utworzenie dodatkowych miejsc uprzywilejowanych dla rodzin, kobiet w ciąży i osób niepełnosprawnych. Parking jest już do dyspozycji klientów Atrium Reduta. Trwają jeszcze prace nad zmianą oznakowania i identyfikacji wizualnej, które zakończą się pod koniec b.r., jednak w żaden sposób nie utrudniają one poruszania się po parkingu.

Bardzo cieszymy się, że remont dobiegł końca. To spore udogodnienie dla naszych klientów, których komfort zawsze stanowił dla nas priorytet. Dzięki modernizacji, poruszanie się
po parkingu stanie się łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Oczywiście zachowane są także wszelkie normy bezpieczeństwa, a teren parkingu jest stale monitorowany
powiedziała Ewa Hiller,
p.o. dyrektor centrum handlowego Atrium Reduta.

Zmiany te nie pozostają bez wpływu na popularność Atrium Reduta wśród mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Ugruntowana pozycja na lokalnym rynku, dogodna lokalizacja oraz rozpoznawalność obiektu powoduje, że częściej klienci coraz częściej wybierają właśnie to centrum na miejsce zakupów. Stabilna i wiodąca pozycja na rynku sprawia z kolei, że najemcy postrzegają Atrium Reduta jako sprawdzoną lokalizację i coraz chętniej otwierają tu swoje salony.

Atrium Reduta

Centrum handlowe Atrium Reduta położone jest przy Alejach Jerozolimskich, blisko centrum Warszawy i zaledwie 15 minut jazdy samochodem od międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina.  Na powierzchni ponad 27 tys. mkw. GLA znajduje się blisko 140 sklepów i punktów usługowych. W Atrium Reduta znajduje się hipermarket sieci Carrefour oraz takie punkty usługowe jak: pralnia, apteka, punkt dorabiania kluczy i naprawy obuwia, czy myjnia samochodowa. Wśród kluczowych najemców centrum znajdują się m.in. takie marki jak: CCC, Camaieu, Carry, Cropp, Cubus, Diverse, Duka, Ecco, Empik, RTV Euro AGD, H&M, HEBE, Home & You, House, Humanic, Jacqueline Riu, KappAhl, Martes Sport, Mohito, Orsay, Peek&Cloppenburg, Reserved, Rossmann, Sephora, Sinsay, Springfield, Swiss, Tchibo, Top Secret. Dla Klientów centrum przeznaczono ponad 1,6 tys. miejsc parkingowych. Bezpośredni dojazd do centrum zapewnia 6 linii autobusowych oraz pobliska stacja kolejowa.

Atrium European Real Estate Limited

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie w portfolio Grupy znajdują się 62 centra i nieruchomości handlowe w siedmiu krajach, o wartości rynkowej 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej 1,2 mln mkw. W 2015 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 207,4 mln euro. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium w Polsce

Atrium posiada w Polsce 21 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 523 450 mkw. Rok 2015 spółka zamknęła z przychodem z najmu brutto na poziomie 103,4 mln euro. W ciągu I półrocza 2016 roku spółka wygenerowała 47,6 mln euro przychodów z najmu brutto. Na koniec I półrocza 2016 roku aktywa Atrium w Polsce stanowiły około 58,2 % całkowitej wartości rynkowego stałego portfela inwestycyjnego Grupy. W Polsce zlokalizowanych jest dziewięć kluczowych obiektów Atrium. Należą do nich: Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Koszalin w Koszalinie, Focus Mall w Bydgoszczy, Atrium Felicity w Lublinie, Atrium Biała w Białymstoku oraz Atrium Copernicus w Toruniu.

źródło: mat. prasowe