AKTUALNOŚCI

Avaus Marketing Innovations otwiera oddział w Olivia Business Centre

Najdynamiczniej rozwijająca się w Skandynawii fińska firma specjalizująca się w automatyzacji procesów marketingowych (marketing automation) Avaus Marketing Innovations otwiera swoje centrum kompetencyjne w Polsce. Na siedzibę firmy po wielomiesięcznych analizach został wybrany Gdańsk, a jej biuro będzie mieścić się w Olivia Business Centre. W najbliższym roku zatrudnienie w Avaus Marketing Innovations znajdzie 20 osób.

Avaus Marketing Innovations otwiera oddział w Olivia Business Centre źródło www.media.oliviacentre.pl.jpg

Avaus Marketing Innovations otwiera oddział w Olivia Business Centre źródło www.media.oliviacentre.pl.jpg

Avaus Marketing Innovations to doskonale znana na rynku skandynawskim firma specjalizująca się w doradztwie oraz realizacji kampanii związanych z automatyzacją procesów marketingowych/sprzedażowych. Dzięki zespołowi liczącemu w Finlandii około 70 osób oraz doświadczeniu nabytemu podczas realizacji kompleksowych kampanii marketingowych między dla takich firm jak: ABB czy Fazer, AMI skutecznie konkuruje z największymi europejskimi graczami w swojej branży.

Zarówno fiński, jak i otwarty w maju polski oddział Avaus Marketing Innovations współpracują głównie z dużymi przedsiębiorstwami, które oferują swoje towary lub usługi klientom indywidualnym oraz realizują szeroko pojęte działania marketingowe w internecie.

Rynek Polski jest dla nas bardzo atrakcyjny – mówi Tuomo Räsänen, Prezes Zarządu Avaus Marketing Innovations. – Marketing automation to przyszłość branży marketingowej. Jednak oprogramowanie dedykowane tego typu rozwiązaniom jest skomplikowane, a jego poznanie i skuteczne stosowanie jest czasochłonne i wymaga eksperckiej wiedzy. Począwszy od analizy danych informatycznych, zagadnień związanych z redefinicją strategii marketingowej i obsługi klienta, przygotowania kreacji graficznych, a na analizie skuteczności kampanii kończąc. My oferujemy rozwiązanie polegające na dostarczeniu klientowi nie tylko oprogramowania, na przykład Adobe Campaign, ale przede wszystkim oferując wszechstronne wsparcie doradcze – dodaje.

Avaus Marketing Innovations otworzyło w ostatnich dniach maja swoje pierwsze zagraniczne centrum kompetencyjne, do którego trwa w chwili obecnej rekrutacja. Firma zatrudnia: programistów i analityków internetowych. Poszukuje również ekspertów odpowiedzialnych za doradztwo i współpracę z klientami zagranicznymi, a w nieco dalszej perspektywie również polskimi. Centrum będzie odpowiedzialne za wsparcie IT projektów realizowanych na terenie całej Europy.

Odwiedzaliśmy Polskę wielokrotnie zastawiając się nad lokalizacją naszego centrum kompetencyjnego – mówi Harri Roschier, właściciel Avaus Marketing Innovations. – Pod uwagę braliśmy Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Białystok. Zachwyciliśmy się Gdańskiem który przypomina nam nieco Helsinki. To jest miasto z „duszą”, w którym znaleźliśmy wszystko, co jest ważne dla naszej firmy. Wspaniałych, wykształconych, otwartych na nowości i rozwój ludzi, prężne ośrodki wpierające innowacje, społeczności, których pasją są nowe technologie np. 3camp.pl oraz liczne uczelnie wyższe. Nie bez znaczenia jest położenie Gdańska – z jednej strony piękny Bałtyk, a z drugiej Szwajcaria Kaszubska z jeziorami i lasami. Dodatkowym atutem wyboru Gdańska na siedzibę naszego centrum kompetencyjnego jest bezpośrednie połączenie lotnicze z Helsinkami – dodaje Roschier.

W Gdańsku zatrudnienie ma znaleźć 20 osób. – Planujemy zatrudnić osoby, których pasją jest praca na styku najnowszych technologii i marketingu. Praca w firmie, o której mówię „Google w świecie marketing automation” – mówi Jakub Dąbkowski, Country Manager. – Avaus Marketing Innovations stawia na model zarządzania oparty na dzieleniu się wiedzą. Zarówno wewnątrz organizacji, w której panuje bardzo otwarta i oparta na współpracy atmosfera, jak z otoczeniem firmy. Jeśli do tego dołożymy znany z nastawienia na człowieka fiński/skandynawski model zarządzania, wyłania się kompozycja, która przyciąga ludzi – tak pracowników, jak i klientów.

Avaus Marketing Innovations swoje biuro będzie miał w kompleksie Olivia Business Centre. Oficjalne otwarcie planowane jest w najbliższych tygodniach.

O Olivia Business Centre

Centrum rozbudowuje się systematycznie od 2010 roku. Ukończone biurowce: Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four oraz otwarty w maju br. Olivia Six, otaczają patio z zielenią i fontannami, na którym powstaje wyjątkowy ogród zimowy. W kwietniu br. rozpoczęła się budowa wieżowca Olivia Star, który będzie najwyższym budynkiem centrum.

Olivia Business Centre to jednak znacznie więcej niż budynki. Regularnie odbywają się tutaj wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Rezydenci centrum mają dostęp do wielu usług, takich jak: wsparcie przy rekrutacji pracowników, doradztwo prawne i finansowe, wsparcie marketingowe i teleinformatyczne. Do ich dyspozycji pozostają także 3 centra konferencyjne, centrum medyczne, restauracje, przedszkole i żłobek, 3 banki, nowoczesne gimnazjum, kawiarnia, salon piękności, notariusz, punkt ładowania samochodów elektrycznych. W ostatnim czasie oficjalnie otwarta została przestrzeń O4, czyli akcelerator przedsiębiorczości z biurami typu instant office. Centrum posiada ponad 1600 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów.

Źródło: http://media.oliviacentre.pl

[googlemaps https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d2322.400705151249!2d18.5718383!3d54.4028997!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x46fd752e9232141b%3A0x8b712d91f896657d!2sOlivia+Business+Centre!5e0!3m2!1spl!2spl!4v1438105186589&w=600&h=450]