AKTUALNOŚCI

Aviva sprzedaje centrum handlowe Focus Park w Rybniku

Fundusz inwestycyjny Aviva Investors sfinalizował transakcję sprzedaży centrum handlowego Focus Park w Rybniku. Obiekt został kupiony przez Union Investment za nieujawnioną kwotę.

Eksperci z firm JLL, Linklaters oraz Deloitte doradzali Aviva Investors w tej transakcji.

Agnieszka Kołat, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLLAgnieszka Kołat, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, JLL, komentuje: „Cieszymy się z możliwości ponownej współpracy z Aviva Investors przy transakcji sprzedaży obiektu handlowego w Polsce. Transakcja ta pokazuje wzrost aktywności inwestycyjnej w segmencie nieruchomości handlowych, jak również dowodzi, że obiekty zlokalizowane poza głównymi aglomeracjami, charakteryzujące się ugruntowaną pozycją na rynku, szerokim obszarem oddziaływania, wysoką odwiedzalnością i mocną bazą lojalnych klientów cieszą się nieustającym zainteresowaniem kluczowych inwestorów zagranicznych”.

Focus Park, o powierzchni GLA 17,846 mkw. to wiodące centrum handlowe w Rybniku, oferujące swoim klientom 74 sklepy i punkty usługowe oraz rozwiniętą część rozrywkową (Multikino). Wśród kluczowych najemców Focus Park znajdują się takie marki jak m.in. Alma, Bershka, C&A, CCC, Cropp, Empik, House, Mohito, New Yorker, Reserved, Stradivarius, Rossmann czy Pepco.

Centrum handlowe Focus Park powstało w 2007 r. na terenie dawnego rybnickiego browaru. Do jego głównych atutów należą: lokalizacja w centrum miasta, szeroki dostęp do środków transportu publicznego oraz zróżnicowana oferta odpowiadająca potrzebom klientów, na którą składają się również marki niedostępne w innych rybnickich obiektach handlowych.