AKTUALNOŚCI

AWBUD z kontraktem na budowę hali magazynowej dla Konsorcjum Stali

AWBUD, notowana na GPW w Warszawie wyspecjalizowana grupa budowlana, podpisała umowę na budowę hali magazynowej w Lublinie dla Konsorcjum Stali – jednego z największych dystrybutorów i przetwórców stali w Polsce. Spółka będzie odpowiedzialna za opracowanie projektu i przeprowadzenie całości prac budowlanych. Wartość kontraktu na budowę magazynu wynosi około 4 mln zł.

Jest to kolejny projekt zrealizowany przez Grupę AWBUD w sektorze budownictwa przemysłowego. Spółka – jako doświadczony generalny wykonawca – od wielu lat specjalizuje się w budowie na terenie całej Polski m.in.: zakładów produkcyjnych (farmaceutycznych, spożywczych, przemysłu ciężkiego i lekkiego) oraz obiektów magazynowych.

Spółka dysponuje wyspecjalizowanymi kadrami oraz know-how w zakresie tworzenia dedykowanych konstrukcji żelbetowych i stalowych oraz specjalistycznych instalacji, kluczowych w szczególności w sektorze budownictwa przemysłowego. Do stałych klientów spółki zaliczyć można m.in. CMC Poland – globalne przedsiębiorstwo zajmujące się recyklingiem, produkcją oraz przetwórstwem stali, a także Hasco-Lek – polskiego producenta leków.

Budownictwo przemysłowe jest jednym z sześciu sektorów, w których się specjalizujemy. Jest to obszar działań charakteryzujący się różnorodnością wymagań i wyzwań stawianych przez inwestorów. Zamawiający chcą realizować swoje projekty w szybkim tempie, ale równocześnie oczekują wysokiej jakości wykonawstwa. Tylko doświadczone i wyspecjalizowane firmy potrafią temu sprostać – w naszym przypadku potwierdzają to kolejne kontrakty dla tych samych klientów, m.in. dla Konsorcjum Stali – mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu spółki AWBUD.

AWBUD świadczy usługi przede wszystkim jako generalny wykonawca. Specjalizuje się, oprócz budownictwa przemysłowego, także w budownictwie komercyjnym i ogólnym, rewitalizacji obiektów (galerii handlowych, budynków biurowych i użyteczności publicznej, dworców kolejowych) oraz realizacji w obszarach ekologii i energetyki.

AWBUD jest również cenionym na polskim rynku podwykonawcą. Spółka specjalizuje się w tym zakresie przede wszystkim w pracach żelbetowych oraz instalacyjnych na rzecz wielu sektorów gospodarki, m.in. branży energetycznej.

źródło: mat. prasowe