AKTUALNOŚCI

AWBUD z listem intencyjnym na budowę dla AMICA najwyższego magazynu w Polsce

AWBUD, notowana na GPW w Warszawie wyspecjalizowana grupa budowlana, podpisał list intencyjny na wykonanie magazynu wysokiego składowania we Wronkach dla spółki AMICA – największego polskiego producenta sprzętu gospodarstwa domowego. Będzie to najwyższy (46,5 m wysokości) magazyn w Polsce. Łączna wartość umowy ma wynieść 12,8 mln zł. 

W ramach planowanego kontraktu AWBUD, jako generalny wykonawca, zrealizuje roboty budowlane magazynu służącego do składowania sprzętu AGD.

AWBUD posiada bogate doświadczenie w obszarze budownictwa przemysłowego, m.in. w zakresie: budowy zakładów produkcyjnych, obiektów magazynowych, konstrukcji żelbetowych i specjalistycznych instalacji. 

Jako generalny wykonawca często realizujemy ambitne projekty, które wymagają od nas niezbędnej wiedzy oraz specjalistycznego zaplecza technologicznego, dlatego budowa najwyższego w Polsce magazynu – projektu dla firmy AMICA, za który będziemy odpowiedzialni, jest dla nas powodem do satysfakcji. Potwierdza bowiem zaufanie, którym darzą nas szanowane na rynku marki oraz stanowi dowód naszych ponadprzeciętnych możliwości z zakresu budownictwa przemysłowego – mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A. Obecnie wkraczamy w intensywną fazę budowania portfela na kolejne kwartały. Niewątpliwie to właśnie w sektorze przemysłowym widzimy duży potencjał inwestycyjny – dodaje.

Grupa AWBUD to ceniony na polskim rynku generalny wykonawca, realizujący zadania inwestycyjne w wielu sektorach budownictwa, m.in. w obszarze budownictwa komercyjnego i ogólnego, przemysłowego, rewitalizacji oraz projektów z zakresu ekologii i energetyki. Jako podwykonawca spółka wyspecjalizowana jest przede wszystkim w pracach żelbetowych oraz instalacyjnych. 

W I półroczu 2016 r. Grupa wypracowała 122,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży – oznacza to wzrost na poziomie 17% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej (EBIT) w I półroczu 2016 r. wyniósł 2 mln zł, a skonsolidowana EBITDA – 3,1 mln zł. Grupa kontynuuje budowę silnego portfela zamówień­ ­– AWBUD planuje zwiększać udziały w rynku m.in. dzięki szerszemu dostępowi do produktów umożliwiających finansowanie kolejnych inwestycji.

źródło: mat. prasowe