AKTUALNOŚCI

AWBUD podpisał kontrakt na realizację II etapu przebudowy zakładu Eberspächer o wartości 28,8 mln zł

AWBUD, notowana na GPW w Warszawie wyspecjalizowana grupa budowlana, podpisał kontrakt na wykonanie II etapu budowy zakładu produkcyjnego w Godzikowicach k/Oławy dla Eberspächer Climate Control Systems – producenta nowatorskich rozwiązań technologicznych dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach kontraktu spółka zbuduje m.in. nową halę produkcyjną i magazynową. Łączna wartość umowy wynosi 28,8 mln zł. 

Jest to kolejny duży kontrakt podpisany przez AWBUD na wykonanie zakładu Eberspächer w Godzikowicach. Spółka jako generalny wykonawca realizowała wcześniej prace związane z I etapem inwestycji, który obejmował wybudowanie budynku biurowo-socjalno-technicznego o powierzchni 2300 m2 oraz hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 6500 m2. Realizacja I etapu została zakończona 31 marca 2016 r. 

W ramach II etapu prac dla Eberspächer Climate Control Systems, AWBUD odpowiedzialny będzie za rozbudowę zakładu produkcyjnego, w tym wykonanie hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 14000 m2.

Do największych aktualnie realizowanych kontraktów przez Grupę AWBUD należą: Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej o wartości 59,4 mln zł, Zakład Separacji Popiołu na terenie Elektrociepłowni Siekierki o wartości 39 mln zł oraz rozbudowa zakładu produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych Georg Utz w Kątach Wrocławskich  o wartości 20,1 mln zł.

źródło: mat. prasowe