AKTUALNOŚCI

Baker & McKenzie uruchomił biuro w Łodzi

Międzynarodowa kancelaria prawna Baker & McKenzie otworzyła nowe biuro w Łodzi. Będzie ono oferowało wsparcie w zakresie fuzji i przejęć, nieruchomości, prawa korporacyjnego, praw własności intelektualnej oraz technologii, prawa pracy i prawa antymonopolowego. W uroczystym otwarciu wzięła udział Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Otwarcie łódzkiego biura Baker & McKenzie to przede wszystkim potwierdzenie kunsztu i kreatywności łódzkich prawników, w większości absolwentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, bo to oni dołączą do międzynarodowego zespołu założonej w 1949 r. w Chicago firmy prawniczej – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Z punktu widzenia Łodzi jest to zaś kolejne potwierdzenie jej sukcesu jako miasta, które dynamicznie się rozwija. Biuro Baker & McKenzie będzie obsługiwać również łódzkie firmy, co świadczy o sile gospodarczej naszego miasta i regionu: kancelarie otwierają swoje biura tam, gdzie są klienci skłonni skorzystać z ich usług. Jestem pewna sukcesu łódzkiego biura kancelarii, bo Łódź od niemal 200 lat oznacza sukces – dodaje.

Zdecydowaliśmy się na uruchomienie oddziału w Łodzi ze względu na dostępność dobrych specjalistów oraz wysoką jakość kształcenia na miejscowych uczelniach, co stwarza możliwość bezproblemowego poszerzenia kadr w najbliższej przyszłości – mówi Marcin Gmaj, wspólnik Baker & McKenzie, odpowiedzialny za biuro w Łodzi. W jego ocenie rynek usług prawnych zmienił się zasadniczo w ostatnich latach – Klienci od dłuższego czasu zgłaszali nam, że część usług prawnych może być wykonywana poza bardzo nasyconym rynkiem warszawskim – dodaje.

Oddział Baker & McKenzie w Łodzi ma za zadanie uzupełniać szeroką ofertę Baker & McKenzie w Polsce. – Jesteśmy w stanie zaproponować bardziej zdywersyfikowane usługi. Jest to reakcja na zmiany rynkowe i potrzeby klientów poszukujących wsparcia przy obsłudze dużych projektów, gdzie ważnym kryterium jest połączenie wysokiej jakości usług i konkurencyjności rynkowej – mówi Marcin Gmaj.

Nowy oddział Baker & McKenzie mieści się w budynku Jaracza Prestige przy ulicy Jaracza 47 w samym centrum miasta. To zabytkowa kamienica wybudowana w 1900 r. przez łódzkiego fabrykanta Edmunda Stefanusa. Ze względu na odkryte podczas renowacji cenne złocenia i polichromie z XIX w. kamienica stała się jednym z najbardziej prestiżowych adresów w mieście – Perłą Łódzkiej Architektury. Odrestaurowany z największą pieczołowitością obiekt to biurowiec w stylu butikowym. Oferuje 1200 mkw. powierzchni biurowej typu „open space” wyposażonej we wszystkie nowoczesne media.

Za komercjalizację i negocjacje w imieniu właściciela obiektu odpowiada zarządca nieruchomości – firma OPG Property Professionals, która kieruje takimi projektami, jak OFF Piotrkowska Center, ART MODERN czy Orange Plaza. – Jest nam niezmiernie miło, iż tak znana kancelaria prawna wybrała na swoją siedzibę właśnie budynek Jaracza 47 Prestige – mówi Michał Styś, Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals. – Miejsce to cechuje doskonałe położenie, które wpisuje się w projekt Nowego Centrum Łodzi. Bliskie sąsiedztwo Uniwersytetu Łódzkiego, Sądu Okręgowego, a także dworca Łódź Fabryczna to z pewnością atuty, które doceni Baker & McKenzie – podsumowuje.