AKTUALNOŚCI

BBI Development przenosi biuro do Placu Unii

Jeden z inwestorów i deweloperów kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii w Warszawie – BBI Development S.A. – wynajął w nim 609 mkw. powierzchni biurowej. Nowa siedziba spółki znajdzie się na 2. piętrze budynku A.

Plac Unii_2

Źródło: materiały prasowe

Po zakończeniu przeprowadzki BBI Development S.A., biura w Placu Unii będą posiadały obie firmy, które zrealizowały tę inwestycję – od jesieni 2014 roku w budynku mieści się również główna siedziba Grupy Liebrecht & wooD.

„Plac Unii to flagowy projekt w portfolio inwestycji zrealizowanych przez BBI Development. Pomimo pomyślnej sprzedaży kompleksu – jednej z największych transkacji na polskim rynku nieruchomości w 2014 roku – nadal czujemy się mocno związani z tym miejscem. Cieszymy się, że będziemy mogli powrócić do Placu Unii, tym razem w roli użytkownika najwyższej klasy biur dostępnych w budynku” – mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development S.A.

BBI Development S.A. to polska spółka publiczna, notowana na GPW w Warszawie. Obecnie, wraz z funduszem inwestycyjnym Amstar, realizuje w stolicy wieżowiec mieszkalny Złota 44, a wspólnie z Grupą Liebrecht & wooD projekt typu mix-use na warszawskiej Pradze – Centrum Praskie Koneser. BBI Development realizuje też obiekt biurowo-handlowy Centrum Marszałkowska u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, a także planuje realizację wieżowca biurowego klasy A Roma Tower u zbiegu ul. Emilii Plater i Nowogrodzkiej.

 „Plac Unii to jeden z kluczowych projektów w portfelu nieruchomości Invesco Real Estate w Polsce. Światowej klasy architektura, funkcjonalność i najwyższa jakość powierzchni w Placu Unii niezmiennie przyciągają nowych najemców. Cieszymy się, że BBI Development zdecydowało o dołączeniu do ich grona” mówi Anna Duchnowska, Director of Asset Managment w firmie Invesco Real Estate (IRE) będącej właścicielem Placu Unii.

W gronie biurowych najemców kompleksu znajdują się również: spółki z Grupy ING, Veolia Energia Polska S.A., Work Service, HRS, Trigon Dom Maklerski S.A., ZeroChaos, Polski Związek Firm Deweloperskich, Sociomantic Labs, AMC Networks Poland, A+E Networks Poland, Green House Development oraz Futureal Management Poland.

Za wynajem powierzchni w Placu Unii odpowiada Liebrecht & wooD. Obiektem zarządza firma WeCare.

Źródło: materiały prasowe