AKTUALNOŚCI

Biurowiec ZITA pod opieką Knight Frank

Vantage Development SA wybrał firmę Knight Frank na nowego agenta wyłącznego odpowiedzialnego za komercjalizację biurowca ZITA we Wrocławiu, który jest częścią kompleksu Promenady Business Park.

Budynek ZITA jest realizowany etapami. Dwie z czterech części (B i C) już zostały oddane do użytku (w 2014 i 2015 r.), a pozostałe dwie (etap A i D) są na ukończeniu i będą gotowe w sierpniu tego roku. Łączna powierzchnia najmu tego nowoczesnego biurowca klasy A sięgnie 21.000 m kw.

ZITA jest jednym z przewidzianych pięciu budynków wchodzących w skład kompleksu biurowego Promenady Business Park, zlokalizowanego w odległości zaledwie 2 km od ścisłego centrum miasta, w dzielnicy Wrocław – Śródmieście przy ul. Słonimskiego. Projekt ma charakter długofalowy i jest realizowany etapami. Docelowo łączna powierzchnia najmu we wszystkich pięciu budynkach przekroczy 90.000 m kw. Dotychczas powstały dwa budynki. ZITA jest drugi etapem tego przedsięwzięcia. W tym biurowcu najemca może wynająć nawet 5.000 m kw. w jednym module biurowym na jednym piętrze.

„Obecnie na rynku nieruchomości biurowych we Wrocławiu są realizowane budynki biurowe o powierzchni najmu od 10.000 do 20.000 m kw., w których całkowity metraż powierzchni jednego piętra najczęściej nie przekracza 2.000 – 2.500 m kw. w jednym module biurowym. Popyt na powierzchnie biurowe w stolicy Dolnego Śląska w głównej mierze jest generowany przez firmy z sektora usług BPO/SSC oraz branżę IT, dlatego też ważne jest, aby biurowiec mógł zaoferować efektywną i funkcjonalną powierzchnię najmu w jak największym module.” – mówi Dorota Kościelniak, Partner i Dyrektor Regionalna, kierująca wrocławskim oddziałem Knight Frank. „Taka jest właśnie ZITA, gdzie w ramach jednej przestrzeni najemca może zminimalizować koszty najmu, które z pewnością byłyby większe w budynkach, w których najemcy muszą wynająć kilka sąsiadujących ze sobą pięter. Co więcej, ekspansja najemców jest zagwarantowana nie tylko w ramach jednego budynku, ale również docelowo w kolejnych obiektach, które  powstaną w następnych etapach kompleksu Promenady Business Park. Ta opcja w połączeniu z funkcjonalnym zapleczem technicznym budynku ZITA, wykończeniem powierzchni najmu w wysokim standardzie pod klucz, atrakcyjnym położeniem budynku pomiędzy ścisłym centrum miasta (2 km ) a Śródmiejską i Autostradową Obwodnicą Wrocławia (6 km ) oraz zielonymi rozwiązaniami w budynku, powodują, że inwestycja jest pozytywnie odbierana przez wielu najemców, w tym firmy międzynarodowe.” – dodaje Dorota Kościelniak.

W dwóch pierwszych już ukończonych częściach budynku ZITA (B i C) do dyspozycji najemców znajdą się moduły biurowe – od 100 do 3.000 m kw. w ramach 4 pięter. W powstających fazach A i D łączna powierzchnia najmu wynosi około 10.000 m kw. Budynek ZITA uzyskał certyfikat LEED na poziomie Platinium.

„Cieszymy się, że kompleks Promenady Business Park rozwija się tak dynamicznie. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku ZITA i Epsilon, który powstał w pierwszym etapie, powstają liczne udogodnienia dla najemców, w tym punkty gastronomiczne (pizzeria, domowa piekarnia, restauracja)  czy publiczne przedszkole „Aviatorek”. Do dyspozycji najemców mamy ponad 200 miejsc postojowych dla rowerów. Co więcej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku jest usytuowana również stacja rowerów miejskich Nextbike. Dla cyklistów, w budynku Promenady ZITA znajdują się szatnie i prysznice” – wylicza Maciej Moralewicz, Manager ds. Komercjalizacji w firmie Vantage Development.

W kompleksie Promenady Business Park, w tym w budynku ZITA, swoje siedziby mają między innymi: AXIOM SL, Ecco Rail, Fortum, Grupa IMPEL, Qatar Airways oraz SI Consulting.

Źródło: Knight Frank