AKTUALNOŚCI

BNP Paribas Real Estate reprezentowało BNP Paribas Securities Services w procesie wynajmu powierzchni biurowej w kompleksie Warsaw Spire

BNP Paribas Securities Services zajmie 4 000 mkw. w budynku B kompleksu Warsaw Spire realizowanego przez developera Ghelamco Poland. Do nowej siedziby, zlokalizowanej przy stacji II linii metra na Rondzie Daszyńskiego, najemca wprowadzi się już w II połowie 2015 roku.

Warsaw Spire

Warsaw Spire / źródło: BNP Paribas Real Estate

Po długotrwałym procesie poszukiwania nowej lokalizacji dla BNP Paribas Securities Services zdecydowaliśmy się na projekt Warsaw Spire, ponieważ odpowiada wszelkim szczególnym kryteriom wyznaczonym przez klienta – mówi Michał Orłowski, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate.

 Cieszymy się, że nasze doświadczenie i umiejętności były wsparciem dla naszej siostrzanej spółki w procesie pozyskania powierzchni biurowej. Dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi oraz międzynarodowymi zespołami zaangażowanymi w projekt po stronie Grupy BNP, wybraliśmy powierzchnię spełniającą wymagania naszego klienta powiązane z jego dynamiczną ekspansją i długoterminowymi planami rozwojowymi w Polsce – dodaje Michael Richardson, Dyrektor Zespołu Rozwiązania Korporacyjne w Dziale Powierzchni Biurowych, region Europy Środkowo-Wschodniej, BNP Paribas Real Estate.

 Proces wyboru nowej lokalizacji dla naszej firmy rozpoczęliśmy ponad rok temu. Doceniam zaangażowanie zespołu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate, które widoczne było na każdym etapie procesu. Zależało nam na lokalizacji dopasowanej do potrzeb młodych pracowników – z dobrym dostępem do różnorodnych środków komunikacji miejskiej – mówi Richard Piskorz, Head of Operations, Asset & Fund Services, BNP Paribas Security Services.

Oprócz świetnej lokalizacji, dodatkowymi czynnikami przemawiającymi za wyborem Warsaw Spire była koncepcja stworzenia Placu Europejskiego gwarantująca dostęp użytkownikom biur do rozmaitych usług i udogodnień w bezpośrednim otoczeniu.– dodaje Andrzej Szadkowski, Location Manager Poland, BNP Paribas Security Services.

 BNP Paribas Securities Services zajmuje pierwsze miejsce wśród europejskich instytucji powierniczych i piąte na świecie pod względem wolumenu przechowywanych aktywów. Spółka, będąca w całości własnością Grupy BNP Paribas, łączy wysoką specjalizację usług i elastyczność działania z siłą wiodącego banku świata. BNP Paribas Securities Services oferuje pełen zakres usług związanych z papierami wartościowymi, obejmujący cały cykl inwestycyjny. Posiada wykwalifikowane zespoły specjalizujące się w obsłudze wszystkich uczestników transakcji kupna, sprzedaży i emisji. Za pośrednictwem BNP Paribas Securities Services klienci korzystają z dostępu do aktywów zarówno na krajowych rynkach kapitałowych, jak i na rynkach całego świata. BNP Paribas Securities Services jest obecna w Polsce od lutego 2008 r.