AKTUALNOŚCI

CA Immo stawia na infrastukturę rowerową w Sienna Center

CA Immo, właściciel Sienna Center, dostrzega rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną infrastrukturę rowerową w biurowcach. To dlatego w budynku na warszawskiej Woli stworzona została profesjonalna Rowerownia na aż 46 rowerów.

Rowerownia Sienna Center

Rowerownia Sienna Center

Najemcy coraz częściej pytają o infrastrukturę dla rowerzystów i wykazują większe zainteresowanie dojazdem tym środkiem transportu do pracy – mówi Grzegorz Dąbrowski, Property Manager z Działu Zarządzania Nieruchomościami w firmie Cushman & Wakefield, zarządcy budynku – Dziś niemal wszystkie nowe obiekty biurowe klasy A wyposażone są w duże parkingi dla rowerów. Sienna Center, budynek z 1998 roku, ich nie posiadał. Dlatego, aby odpowiedzieć na oczekiwania naszych najemców konieczne było wprowadzenie takiej modernizacji – dodaje Grzegorz Dąbrowski.

W biurowcu przygotowano 46 miejsc parkingowych dla rowerów, które zajęły powierzchnię równą 4 miejscom parkingowym dla samochodów. Znajduje się na niej 16 tradycyjnych stojaków i 30 innowacyjnych podnośników typu BikeUP, które umożliwiają wykorzystanie stosunkowo małych i trudnych do zagospodarowania przestrzeni w garażach.

Był to projekt niezwykle kompleksowy. W pierwszym kroku musieliśmy wybrać najlepszą lokalizację dla nowej Rowerowni. Cała inwestycja została wykonana w systemie design & build i obejmowała także projekt i oznakowanie bezpiecznej drogi przejazdu do nowego  parkingu. Dzięki zastosowaniu naszych podnośników BikeUP udało nam się zmieścić nawet o 100% więcej rowerów w porównaniu do tradycyjnych stojaków – mówi Radosław Kozubski Partner w firmie Bike2Box.

Inwestycja spotkała się z ogromną przychylnością użytkowników budynku. Obłożenie miejsc parkingowych jest ogromne. Dlatego nie zamierzamy poprzestać jedynie na miejscach parkingowych. Chcielibyśmy zapewnić w Sienna Center strefę do napraw rowerów, szatnie oraz prysznice dla rowerzystów – wyjaśnia Grzegorz Dąbrowski.

Sienna Center to budynek biurowy o 9 kondygnacjach naziemnych i 2 podziemnych, zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Wola. Obiekt położony jest między ulicami Sienną, Twardą, Złotą i Żelazną, oddany do użytku w roku 1998.

Źródło: media.pl.cushmanwakefield.com