AKTUALNOŚCI

Carrefour rozpoczyna główny etap rozbudowy Galerii Morena

W najbliższych dniach Carrefour rozpocznie główną fazę modernizacji Galerii Morena w Gdańsku. Obejmie ona rozbudowę obiektu do ponad 33.000 metrów kwadratowych GLA, kompleksowy remodeling wnętrza galerii oraz przebudowę parkingów.

źródło: media.carrefour.pl

źródło: media.carrefour.pl

Carrefour kontynuuje rozbudowę Galerii Morena w Gdańsku, która wchodzi obecnie w główną fazę przebudowy obiektu. W wyniku prac budowlanych, które zakończone zostaną w 2016 roku, budynek galerii zostanie powiększony o ponad 13.000 m. kw. GLA. Oprócz powiększenia części handlowo-rozrywkowej, w której pojawią się kino, plac zabaw dla dzieci, fitness club oraz nowa strefa foodcourt, galeria zaoferuje również wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak: specjalne interaktywne strefy rozrywki, zewnętrzne i wewnętrzne strefy zabaw dla dzieci, a także przestronny odkryty taras z funkcją wypoczynkową. Remodeling obejmie również przebudowę dwupoziomowego parkingu podziemnego, na którym zostanie wdrożona nowa organizacji ruchu, usprawniona komunikacja pionowa i pozioma dla klientów i najemców, a także zmodernizowane strefy wejściowe.

Modernizacja, rozbudowa i rekomercjalizacja Galerii Morena jest jedną z najważniejszych inwestycji Carrefour na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że po oddaniu jej do użytku w drugim kwartale 2016 roku, stanie się ona ulubionymi miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu dla wszystkich mieszkańców Gdańska mówi Ronan Martin, Wiceprezes Zarządu Carrefour ds. Ekspansji i Centrów Handlowych. Obecnie jesteśmy już po wyborze głównego wykonawcy, który zrealizuje ostatnią fazę przebudowy. Co ważne, wszystkie prace budowlane realizowane są zgodnie założonym harmonogramem dodaje Ronan Martin.

Głównym wykonawcą rozbudowy galerii jest firma Dekpol S.A.. Firma ta była również odpowiedzialna za budowę retail parku Galerii Morena o powierzchni ponad 3000 m.kw., który został oddany do użytku pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku.

Prowadzonej modernizacji obiektu towarzyszy proces jego kompleksowego repozycjonowania i rekomercjalizacji, w wyniku których centrum handlowe zyska wiele nowych marek, m.in. kino Cinema 3D, plac zabaw Kinderplaneta, fitness club Fabryka Formy, a także nowe marki odzieżowe i restauracyjne. W rekomercjalizacji powierzchni nowej galerii, Carrefour wspomaga firma Colliers International.

Obecnie w Galerii Morena realizowana jest rozbudowa i remodeling hipermarketu Carrefour, które zostaną zakończone do końca przyszłego miesiąca.

źródło: media.carrefour.pl