AKTUALNOŚCI

Centrum dystrybucyjne Panattoni Europe dla UPS oficjalnie otwarte – 14 250 m kw. inwestycji BTO w Strykowie

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce informuje o oficjalnym otwarciu wybudowanego przez dewelopera centrum dystrybucyjnego i jednocześnie głównego oddziału firmy UPS. Obiekt o powierzchni 14 250 m2 powstał w ramach inwestycji o charakterze build-to-own (BTO) – budowanej na zamówienie i własność klienta, w logistycznym sercu Polski – w Strykowie. 

źródło: http://www.panattoni.pl/

źródło: http://www.panattoni.pl/

Ukończona przez Panattoni Europe inwestycja dla United Parcel Service (UPS), jednej z największych firm przewozowych na świecie z ponad stuletnią tradycją, specjalizującej się w usługach transportowych i logistycznych to pierwsze własne centrum logistyczne firmy w Polsce i jednocześnie największa tego typu inwestycja w historii obecności UPS w kraju. Centrum powstało w Strykowie, a jego całkowita powierzchnia ma 14 250 m 2 i została podzielona na część dystrybucyjną zajmującą ponad 11 934 m 2 oraz biurową (w tym socjalną) o powierzchni ponad 2 316 m 2 . Nowy obiekt będzie pełnić jednocześnie funkcję przeładunkową i dystrybucyjną dla przesyłek o różnej wielkości. W tym celu wyposażony został w rozwiązania technologiczne umożliwiające sortowanie do 15 000 przesyłek na godzinę! Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 2 września br., a uczestniczyli w nim nie tylko przedstawiacie obu firm, lecz także reprezentant Ministerstwa Gospodarki: Pan Janusz Piechociński – Wicepremier, Minister Gospodarki  i przedstawiciele miejscowych władz: Bogdan Jorota – Starosta Zgierski, Andrzej Jankowski – Burmistrz Miasta Strykowa oraz Marek Cieślak – Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Obiekt Panattoni Europe dla UPS jest przykładem inwestycji powstającej nazlecenie przyszłego właściciela budynku, tzw. inwestycji build-to-own (BTO). Jak wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe: “Zadaniem dewelopera  w przypadku inwestycji BTO jest jej kompleksowa realizacja: począwszy od znalezienia odpowiedniego gruntu pod nieruchomość (a w tym przypadku 12 ha działki, która skompletowana została z 10 mniejszych gruntów należących do różnych właścicieli), przeprowadzenia wszystkich procedur prawnych i administracyjnych, po nadzór budowy oraz odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta“, i dodaje: “Jest to również przykład inwestycji build-to-suit (BTS), realizowanej w tym przypadku na szczególne zamówienie lidera branży kurierskiej, którym jest firma UPS“.

Doświadczenie Panattoni Europe w realizacjach obiektów dla branży kurierskiej pokazało, że istotną kwestią dla tych firm są rozwiązania umożliwiające symultaniczny przeładunek towarów, a także wyśmienita lokalizacja i dostęp do odpowiedniej infrastruktury. Dlatego centrum Panattoni Europe dla UPS dostosowane zostało do wymagań branży kurierskiej, a więc operacji transportowo-przeładunkowych. Zastosowana została w nim platforma cross-dockowa, a także zwiększona ilość doków, w tym przypadku 70, i mniejszych bram dla załadunku i rozładunku. Tym samym obiekt łączy w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, a jedna z najlepszych lokalizacji dedykowanych branży kurierskiej – Stryków potęguje znaczenie nowej inwestycji dla klienta. Warto dodać, że położenie obiektu to bliskie sąsiedztwo Łodzi i najważniejszych szlaków komunikacyjnych: węzła autostrady A2 (Stryków II), a także drogi 71 (Zgierz-Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa-Łódź).

źródło: http://www.panattoni.pl