AKTUALNOŚCI

Centrum handlowe Riviera w Gdyni zmienia właściciela

Colliers International i JLL mają zaszczyt ogłosić podpisanie umowy sprzedaży centrum handlowego Riviera w Gdyni. Wartość transakcji to 291 milionów euro, z potencjałem wzrostu do 300 milionów. Transakcja zostanie zamknięta 31 sierpnia br.

CH Riviera, źródło: gdynia.thecoffeefactory.pl

CH Riviera, źródło: gdynia.thecoffeefactory.pl

W całym procesie inwestycyjnym stronę sprzedającą – Foncièrie Euris i Rallye – reprezentowały wspólnie firmy doradcze Colliers i JLL.

Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL, komentuje: „Cieszymy się z możliwości doradzania w procesie sprzedaży centrum Riviera tym bardziej, że jest to największa tegoroczna transakcja nie tylko w sektorze handlowym, ale we wszystkich segmentach rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Sprzedaż Riviery potwierdza bardzo duże zainteresowanie inwestorów wiodącymi centrami handlowymi w głównych aglomeracjach”.

Neil Gregory-Eaves, International Director w firmie Colliers dodaje: “Popyt na polskie centra handlowe dominujące w regionie wciąż rośnie, obecnie przyciągając największych inwestorów globalnych. Inwestorzy zainteresowani centrum handlowym Riviera pochodzili z regionu EMEA oraz z rynków azjatyckich silnie konkurując ze sobą, co znalazło swoje odzwierciedlenie w cenie, ustanawiając nowy benchmark na rynku polskim.”

Riviera jest największym centrum handlowym w Trójmieście – na powierzchni ponad 70 000 mkw. GLA działa więcej niż 230 sklepów. Wśród najemców obiektu znajdują się wiodące polskie i międzynarodowe marki modowe, takie jak m.in. Bershka, H&M, Mango, Massimo Dutti, Pull & Bear, Reserved, Stradivarius, Van Graaf i Zara, jak również hipermarket Auchan. Riviera może pochwalić się szeroką ofertą rozrywkową obejmującą m.in. wielosalowe kino Helios, a także rozwiniętą częścią gastronomiczną.

Riviera została oddana do użytku w październiku 2013 r. Zarządcą obiektu jest Mayland Real Estate.

źródło: mat. prasowe Jones Lang LaSalle