AKTUALNOŚCI

CenturyLink dołącza do najemców Maratonu

Budynek Maraton, inwestycja biurowa Skanska Property Poland w Poznaniu, zyska nowego najemcę. Już we wrześniu wprowadzi się do niego firma CenturyLink. Amerykański lider usług telekomunikacyjnych otworzy w Maratonie centrum outsourcingowe. Knight Frank reprezentował najemcę podczas transakcji.

„CenturyLink, jak obecnie wielu najemców, poszukiwał budynku, który zapewniłby firmie przewagę w walce o utalentowanych pracowników, a także pozwolił jej na zminimalizowanie ewentualnej rotacji w zespole z powodu przeprowadzki. Wysoki standard biurowca Maraton w połączeniu z doskonałą lokalizacją w samym centrum miasta w pełni odpowiedziały na te potrzeby naszego klienta.” – mówi Karolina Wilczak – Łuczyńska, Associate Director w Dziale Reprezentacji Najemcy w firmie Knight Frank.

CenturyLink to już czwarta firma z sektora usług dla biznesu, która podjęła decyzję o wynajmie powierzchni w Maratonie. Poznański oddział jest jedynym na świecie, który oferuje kontakt z klientem w aż dwunastu językach. CenturyLink zajmie ponad 960 m kw. powierzchni kompleksu już we wrześniu 2016 roku.

„Biurowiec Maraton to była miłość od pierwszego wejrzenia – wysokie standardy w połączeniu z dużą funkcjonalnością i doskonałą lokalizacją! CenturyLink od zawsze ma swoją siedzibę w samym centrum miasta, a poprzez przeprowadzkę do Maratonu jesteśmy w stanie wprowadzić więcej udogodnień dla naszych obecnych i przyszłych pracowników. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że już we wrześniu będziemy mogli wprowadzić się do naszego nowego biura.”– mówi Tim Oldenburg, Dyrektor Operacyjny CenturyLink w Polsce.

Maraton to obiekt o łącznej powierzchni 25 000 m kw. znajdujący się w ścisłym centrum Poznania, który zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2016 roku.  Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajdzie się 300 miejsc parkingowych.  Budynek będzie wyposażony w 187 stojaków na rowery. Biurowiec uzyska certyfikację LEED na poziomie GOLD.

Źródło: Knight Frank