AKTUALNOŚCI

CEO P3 Logistic Parks nagrodzony tytułem „Branżowej Osobowości Roku Rynku Nieruchomości 2016”

Ian Worboys, CEO P3 Logistic Parks – jednego z największych europejskich właścicieli, deweloperów i zarządców nieruchomości logistycznych – otrzymał prestiżowy tytuł „Branżowej Osobowości Roku Rynku Nieruchomości 2016” w tegorocznej edycji nagród CEEQA. Nagrody te są przyznawane co roku we współpracy z Financial Times. W plebiscycie uczestniczy ponad 700 wpływowych osób i szefów firm z sektora nieruchomości komercyjnych, reprezentujących ponad 50 krajów.

Ian Worboys

Ian Worboys

Uroczystość CEEQA Awards – organizowana co roku od 13 lat – jest jedną z najważniejszych okazji do wyrażenia uznania za osiągnięcia biznesowe w zakresie inwestycji w nieruchomości komercyjne i ich rozbudowy w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) i Południowo-Wschodniej (SEE), a także nagrodzenia najlepszych budynków, firm i specjalistów w branży. Jury CEEQA Awards składa się z przedstawicieli wyższej kadry kierowniczej czołowych firm działających w regionach CEE i SEE.

Ian Worboys może poszczycić się ponad 35‑letnim doświadczeniem w sektorze nieruchomości. P3 pod jego kierunkiem odnotował znaczny wzrost swojego portfolio. Liczba klientów P3 zwiększyła się z 98 do ponad 300 firm z 9 krajów, a zatrudnienie w firmie wzrosło z 48 do 110 osób.

Na początku 2016 roku P3 prowadził budowę magazynów o powierzchni 220 000 m2 w 4 krajach Europy, co oznacza niemal dwukrotne zwiększenie skali w porównaniu z 113 000 m2 w 2015 roku. W 2015 roku Worboys zorganizował zakup portfolio liczącego 467 000 m² w Polsce i Rumunii, dzięki czemu zasób powierzchni zarządzanej przez P3 po raz pierwszy przekroczył 3 miliony metrów kwadratowych.

Jedną z inicjatyw „Branżowej Osobowości Roku Rynku Nieruchomości” jest wznoszenie „budynków nowej generacji” przez P3, które charakteryzują się mniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego i znacznie niższymi kosztami użytkowania. Pierwsza prototypowa inwestycja tego typu powstała w parku P3 w Mszczonowie. Jest to magazyn o powierzchni 46 230 m2, zbudowany w formule Build-to-Suit, czyli z uwzględnieniem wymagań przyszłego użytkownika.

„Jestem zaszczycony otrzymaniem tej nagrody, którą przyjmuję jako niezwykły dowód uznania dla wytężonej pracy całego zespołu P3. Pomyślny rozwój firmy zawdzięczamy także zaufaniu i wsparciu ze strony naszych udziałowców, spółek TPG i Ivanhoe Cambridge. Rok 2015 był okresem najbardziej obfitującym w wydarzenia od powstania P3 w 2001 roku. Chcemy utrzymać to tempo także w bieżącym roku. Uważam, że nasz sukces jest w dużej mierze pochodną entuzjazmu w podejściu do branży magazynowej i zaangażowania w zaspakajanie oczekiwań naszych klientów. Wiem, że kiedy uda nam się pomóc klientowi w zrealizowaniu jego celów i rozwinięciu działalności, my również na tym korzystamy” – powiedział dyrektor generalny P3, Ian Worboys.

Źrodło: p3parks.com