AKTUALNOŚCI

Credit Suisse Asset Management kupuje biurowiec Prosta Tower w Warszawie

Credit Suisse Asset Management kupił budynek biurowy klasy A – Prosta Tower w Warszawie od Marvipol S.A.

JLL reprezentował Credit Suisse w jego pierwszej od 2007 r. transakcji inwestycyjnej zawartej na polskim rynku biurowym.

Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych w JLL, komentuje: „Prosta Tower to wysokiej klasy, dobrze zlokalizowana nieruchomość, która jest obecnie częścią portfela Credit Suisse Asset Management. Cieszymy się z finalizacji transakcji, która jest dla naszego klienta istotnym krokiem w zaznaczeniu swojej obecności w segmencie najlepszych nieruchomości biurowych w Polsce”.

Prosta Tower to kameralny budynek w centrum Warszawy, oferujący około 6 300 mkw. powierzchni biurowej. Bardzo dużym atutem obiektu jest jego lokalizacja – przy ul. Prostej, bardzo blisko Ronda Daszyńskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów biurowych w stolicy. Prostą Tower cechuje bardzo dobra ekspozycja i rozpoznawalność, dzięki oryginalnej betonowej fasadzie, przypominającej plaster miodu. Budynek został zaprojektowany przez cenionego polskiego architekta – Stefana Kuryłowicza.

Budynek Prosta Tower został zrealizowany przez Marvipol w 2011 roku i od tego czasu pełni funkcję siedziby firmy.