AKTUALNOŚCI

Cushman & Wakefield łączy się z DTZ

Firmy Cushman & Wakefield i DTZ zawarły porozumienie w sprawie połączenia i przekształcenia się w jedną z największych na świecie firm doradczych świadczących usługi na rynku nieruchomości komercyjnych.

Nowa spółka będzie funkcjonować pod marką Cushman & Wakefield i generować przychody sięgające ponad 5,5 mld USD oraz zatrudniać 43 tys. pracowników. Firma będzie zarządzała nieruchomościami o powierzchni ponad 370 mln metrów kwadratowych w imieniu klientów instytucjonalnych, korporacyjnych i prywatnych. Poszerzona oferta będzie stanowiła połączenie obecności i wiedzy dotyczącej lokalnych rynków ze skalą usług oferowanych na całym świecie.

— Firma DTZ jest dumna z połączenia z tak wiodącą marką jak Cushman & Wakefield. Obie firmy dysponują uzupełniającymi się kompetencjami i zasięgiem na różnych rynkach, niezależnie od lokalizacji — w Nowym Jorku, Londynie czy Szanghaju będzie to fantastyczne połączenie — mówi Brett White, który obejmie funkcję przewodniczącego rady dyrektorów i dyrektora generalnego nowej spółki. Brett White jest wiodącym ekspertem z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku. Poprzednio pracował na stanowisku dyrektora wykonawczego w CBRE. — Istotna jest nie tylko wielkość firmy, ale również znajomość lokalnego rynku oraz kompleksowa obsługa klienta, które cechują firmy DTZ i Cushman & Wakefield i będą wyróżnikiem nowej spółki w jej dalszym rozwoju — dodajeBrett White.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w jednej z najciekawszych fuzji w branży nieruchomości. Mamy ogromne ambicje związane z firmą Cushman & Wakefield i jesteśmy gotowi jej pomóc w dalszym rozwoju dzięki naszym relacjom z klientami, energii i kapitałowi — komentuje transakcję w imieniu konsorcjum inwestycyjnego (TPG, PAG i OTPP) Ben Gray, partner zarządzający TPG w Azji.

Transakcja ta opiera się na solidnych podstawach, które zbudowaliśmy na przestrzeni minionych 18 miesięcy. Rozszerzona oferta usług firmy Cushman & Wakefield będzie stanowić dodatkową wartość dla klientów na całym świecie. Po połączeniu możemy zaoferować naszym klientom najlepszy i najszerszy wachlarz usług na rynku, a pracownikom Cushman & Wakefield atrakcyjne perspektywy rozwoju — mówi Edward C. Frost, prezes i dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield.

Po zakończeniu fuzji Carlo Barel di Sant’Albano, obecny dyrektor generalny firmy Cushman & Wakefield na świat i w regionie EMEA, obejmie wysoką funkcję w globalnej strukturze zarządu. John Santora, dotychczasowy dyrektor na Amerykę Północną w Cushman & Wakefield, podejmie pracę na stanowisku dyrektora operacyjnego oraz dyrektora ds. integracji. Natomiast Tod Lickerman, jak dotąd globalny dyrektor wykonawczy w firmie DTZ, obejmie funkcję Prezesa połączonej globalnej spółki.

W wyniku zakończenia fuzji Cushman & Wakefield stanie się wiodącą globalną firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych we wszystkich sektorach usług i we wszystkich najważniejszych lokalizacjach świata.

Dzięki doświadczonemu, przedsiębiorczemu i wysoce wykwalifikowanemu zespołowi oraz zorientowanej na klienta kulturze pracy obu firm, nowy podmiot uzyska łatwiejszy dostęp do globalnych zasobów i zapewni klientom rezultaty na najwyższym możliwym poziomie.

Potencjał, jaki widzimy w wyniku tej fuzji, jest m.in. dziełem firmy EXOR, która przez osiem minionych lat z sukcesem nadzorowała rozwój Cushman & Wakefield. EXOR osiągnął wielki sukces w budowie tak dobrze prosperującej firmy, która po połączeniu z firmą DTZ zwiększy swoje możliwości dalszego wykorzystywania trendów wzrostowych na rynkach nieruchomości całego świata. Cushman & Wakefield jest jedną z najmocniejszych marek na globalnym rynku nieruchomości komercyjnych i jesteśmy zachwyceni, że możemy brać udział w dalszej ekspansji rynkowej tej znakomitej firmy — stwierdził David Bonderman, partner założyciel TPG, w odniesieniu do firmy EXOR, posiadacza 80,1% udziałów w firmie Cushman & Wakefield i jednej z najbardziej wiodących firm inwestycyjnych w Europie.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia i zostanie sfinalizowana przed końcem bieżącego roku.

Źródło: http://media.pl.dtz.com/