AKTUALNOŚCI

Cushman & Wakefield podbija rynki regionalne

Od początku roku firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w zawarciu umów najmu na ponad 74 300 mkw. powierzchni biurowej w miastach regionalnych w Polsce.

Krzysztof Misiak, www.cushmanwakefield.com.pl

Krzysztof Misiak, www.cushmanwakefield.com.pl

Największą transakcją w bieżącym roku w miastach regionalnych (oprócz Warszawy), w której pośredniczyła firma Cushman & Wakefield, było wynajęcie powierzchni przez korporację State Street (14 000 mkw.) w budynku Alchemia w Gdańsku.

Zdecydowanym liderem pod względem wolumenu wynajętej powierzchni jest Trójmiasto, gdzie firma Cushman & Wakefield podpisała umowy na ok. 21 000 mkw. powierzchni biurowej. Kolejne w rankingu są Katowice – ponad  20 000 mkw. wynajętej powierzchni oraz Łódź –13 700 mkw.

Sekcja Miast Regionalnych firmy Cushman & Wakefield prowadzi aktualnie transakcje o łącznym metrażu ponad 70 000 mkw.

– Bardzo nas cieszy zarówno dynamiczny rozwój rynków regionalnych, jak i naszej działalności poza Warszawą. Rynki regionalne to coraz bardziej stabilne i silne ośrodki dla najemców, deweloperów i funduszy inwestycyjnych – mówi Krzysztof Misiak, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych Cushman & Wakefield.

Firma Cushman & Wakefield stale inwestuje w rozwój działalności na rynkach regionalnych. Dla zwiększenia efektywności swoich działań otworzono już cztery biura na terenie kraju, poza Warszawą. Obok już funkcjonujących w Trójmieście oraz Krakowie, ostatnio dodano dwa następne biura – we Wrocławiu (budynek Dubois 41) i w Katowicach (budynek Altus).


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Wspiera klientów w podejmowaniu decyzji wpływających na sposób, w jaki ludzie pracują, robią zakupy i spędzają wolny czas. Fachowa wiedza i doświadczenie 43 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach stanowią nieocenioną pomoc dla najemców i inwestorów zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych na świecie. Jej przychody są szacowane na 5 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą pośrednictwo w wynajmie powierzchni, kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, zarządzanie obiektami (C&W Services), globalna obsługa najemców, zarządzanie inwestycjami i aktywami (DTZ Investors) oraz usługi w zakresie realizacji projektów i inwestycji deweloperskich, reprezentacji najemców, wyceny i doradztwa. Więcej informacji na stronie  www.cushmanwakefield.com oraz na Twitterze: @Cushwake.