AKTUALNOŚCI

Cybercom debiutuje w Bydgoszczy

Cybercom Poland – należący do szwedzkiej grupy IT – podjął decyzję o otwarciu trzeciego – po Warszawie i Łodzi – oddziału firmy w Polsce. Firma uruchamia w Bydgoszczy jednostkę konsultingową działającą w zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, obsługującą głównie klientów Cybercom w Europie Zachodniej. Początkowo spółka zatrudni ok. 20 specjalistów, a docelowo w bydgoskim oddziale może pracować nawet 150 – 200 osób.

Firma wynajęła obecnie ok. 320 mkw. powierzchni biurowej w budynku Centrum Biznesu przy ul. Unii Lubelskiej 4c. W procesie wyboru miasta oraz negocjowaniu umowy najmu Cybercom doradzali eksperci z JLL.

„Bydgoszcz jest dla nas kolejnym miastem, w którym podobnie jak w Łodzi i w Warszawie widzimy wielki potencjał rozwoju. Chcemy, aby biuro w Bydgoszczy stało się jednym z kluczowych oddziałów dla naszych klientów, głównie z Europy Zachodniej. Planujemy stworzenie atrakcyjnych miejsc pracy dla inżynierów IT oraz bliską kooperację z instytucjami publicznymi. Mamy ambicję zostać najlepszym pracodawcą technologicznym w regionie”, wyjaśnia Marcin Siech, Dyrektor Zarządzający Cybercom Poland Sp. z o.o.

„Decyzja Cybercom o wyborze Bydgoszczy na lokalizację trzeciego oddziału firmy w Polsce pokazuje, że miasto ma ciekawą ofertę dla międzynarodowych firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Zbudowaliśmy mocną specjalizację w obszarze obsługi projektów IT, we współpracy z uczelniami wyższymi w regionie. Kompetencje naszych absolwentów oraz wysoka jakość życia przyciągają do Bydgoszczy kolejne inwestycje technologiczne”, dodaje Edyta Wiwatowska, Prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.

„Cybercom wybrał Bydgoszcz z kilku przyczyn. Najważniejsze z nich to atrakcyjny rynek pracy, dający możliwość rozwoju dla firm technologicznych, dobry klimat dla przedsiębiorczości, władze miasta otwarte na współpracę z biznesem, ale również istniejąca infrastruktura transportowa czy bliskość Łodzi, w której znajduje się największy oddział firmy”, podsumowuje Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemcy, JLL.


Źródło: JLL