AKTUALNOŚCI

DGS Business Services w biurowcu Oxygen

Firma DGS Business Services wynajęła blisko 1 500 mkw. powierzchni biurowej w budynku Oxygen, zrealizowanym przez Echo Investment w Szczecinie.

Biuro DGS Business Services zlokalizowane będzie na V piętrze biurowca.

„Bardzo się cieszymy, że DGS Business Services dołączy do grona użytkowników biurowca Oxygen. To kolejna firma reprezentująca branżę nowoczesnych technologii i usług, która poszukując powierzchni biurowej najwyższej jakości, zdecydowała się wybrać nasz szczeciński obiekt” – mówi Michał Żelski, Senior Leasing Manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Oxygen„Otwarcie wyspecjalizowanego centrum usług wspólnych jest kamieniem milowym w rozwoju DGS w Polsce. Już od połowy kwietnia w naszym biurze w biurowcu Oxygen pracuje ponad 50 osób, a planujemy kolejne zatrudnienia. Wierzymy, że doskonała lokalizacja w centrum miasta oraz nowoczesne i przyjazne środowisko pracy będą jednymi z ważnych atutów firmy, docenianymi przez pracowników, a co za tym idzie przyczyniającymi się do naszego dalszego rozwoju” – mówi Maciej Prusinowski, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych DGS Business Services.

Nowo tworzone centrum usług wspólnych pod nazwą DGS Business Services sp. z o.o., obok uznanej w Szczecinie i regionie firmy DGS Poland Sp. z o.o. jest częścią globalnej organizacji DGS, która należy do duńskiej Grupy kapitałowej William Demant zajmującej się produkcją aparatów słuchowych, urządzeń diagnostycznych oraz interaktywnych urządzeń komunikacyjnych. Grupa William Demant rozpoczęła działalność w Polsce w 2007 roku w Mierzynie, otwierając zakład produkcyjny początkowo znany pod nazwą Oticon Polska Production Sp. z o.o. Wraz z dynamicznym rozwojem w obszarach produkcji i logistyki firma budowała funkcje wspierające biznes, takie jak finanse, IT, rozwój oprogramowania czy HR. Dziś marka DGS to jeden z największych renomowanych pracodawców w regionie, zatrudniający około 1900 osób.

Najemcę reprezentowała w negocjacjach firma CBRE.

„Inwestycję firmy DGS zdecydowanie można nazwać końcem złej passy Szczecina w walce o inwestycje zagraniczne z branży outsourcingowej. W 2013 roku na tym runku miała miejsce ostatnia, zagraniczna inwestycja z tego sektora, którą poczyniła firma Genpact. Natomiast przez ostatnie lata obserwowaliśmy mniejsze zainteresowanie rynkiem szczecińskim a nowe projekty typu BPO/SSC lokowane były w miastach takich jak Poznań, Trójmiasto i Katowice. Z perspektywy pierwszych miesięcy roku 2015 widać, że ilość zapytań w sprawie Szczecina ze strony naszych klientów zdecydowanie wzrosła a projekt DGS i jego skala potwierdza tylko, że ta lokalizacja ma wiele atutów takich jak dostępność kadr, konkurencyjny rynek biurowy oraz pozytywne nastawienie lokalnego samorządu do nowych inwestycji. Jestem przekonany, że w najbliższych miesiącach, te czynniki warunkować będą większy wzrost zainteresowania Szczecinem wśród nowych inwestorów.” – mówi Mariusz Wiśniewski, Senior Associate Director, Dział Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Najemcy, CBRE.

OXYGEN to 9-kondygnacyjny biurowiec zlokalizowany w Szczecinie przy skrzyżowaniu ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia. Obiekt oferuje łącznie ponad 14 000 mkw. powierzchni pod wynajem. Wśród firm, które wynajęły biura w Oxygenie są m.in. Tieto Poland, brightONE, Bank PKO BP, Enea, Vortex Polska i Medicover.

W budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne. Biurowiec został wyposażony m.in. w wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, nowoczesny i energooszczędny system klimatyzacji, monitoring i system kontroli dostępu. Do dyspozycji pracowników i klientów biurowca jest 181 miejsc postojowych na parkingach naziemnym i podziemnym. Projekt architektoniczny został opracowany w gdyńskim biurze architektonicznym Arch-Deco. Budowa biurowca Oxygen rozpoczęła się we wrześniu 2008 roku. Budynek został oddany do użytkowania w III kwartale 2010 roku. Wiosną 2013 roku biurowiec otrzymał ekologiczne certyfikaty BREEAM In-Use potwierdzające energooszczędność budynku i dbałość o środowisko. Oxygen uzyskał BREEAM In-Use z oceną bardzo dobrą zarówno w kategorii Asset Rating (budynek) jak i Building Management (jakość zarządzania).

Źródło: Echo Investment