AKTUALNOŚCI

Dworzec kolejowy Bydgoszcz Główna – zawieszenie wiechy

Gotowa konstrukcja budynku głównego, intensywne prace przy budynku międzyperonowym, odnowione 3 perony – na takim etapie jest obecnie modernizacja dworca Bydgoszcz Główna. W związku z półmetkiem trwającej inwestycji odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy.

Dworzec Bydgoszcz, źródło pkpsa.pl

Dworzec Bydgoszcz, źródło pkpsa.pl

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP S.A.; Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszcz; Ewa Mes, Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Modernizacja dworca Bydgoszcz Główna to jeden z największych projektów, realizowanych przez PKP S.A. przy wsparciu środków unijnych. Całościowy koszt inwestycji ok. 197 mln zł. Obecnie podobne projekty prowadzone są również w Gliwicach i Szczecinie – mówi Piotr Ciżkowicz, Członek Zarządu PKP S.A.

Prace modernizacyjne przebiegają zgodnie z planem. Pasażerowie mogą już korzystać z odnowionych peronów nr 2, 4 i 4a. Jednocześnie realizowane są roboty na peronach nr 3 i 3a.
Wykonawca prowadzi również prace w budynkach dworcowych. Zakończono już roboty przy konstrukcji budynku głównego. W przypadku budynku międzyperonowego restaurowana jest elewacja, a wewnątrz wymieniane są instalacje. Prace te zakończą się jeszcze w III kwartale. W tym samym terminie ukończone będą roboty na kondygnacjach 1 i 0 budynku głównego. Oddanie dworca do użytku podróżnych zaplanowano na IV kwartał br.

Inwestycja w Bydgoszczy obejmuje przebudowę budynków dworcowych oraz gruntowną modernizację przejścia podziemnego wraz z peronami. Uporządkowana zostanie również przestrzeń wokół stacji. Całościowy koszt projektu to ok. 197 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość unijnego dofinansowania to ok. 120 mln zł.


Wyświetl większą mapę

źródło: pkpsa.pl