AKTUALNOŚCI

Firma badawcza Nielsen wynajęła 4 600 m kw. w Gdański Business Center w Warszawie

HB Reavis, jeden z wiodących deweloperów nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisał kolejną umowę najmu powierzchni biurowej w budynkach C i D w kompleksie Gdański Business Center w Warszawie. Dwa biura o łącznej powierzchni ponad 4 600 m kw. wynajęła firma Nielsen, światowy lider w obszarze informacji marketingowej, pomiaru mediów, analiz i informacji biznesowej. 

źródło: mat. prasowe

źródło: mat. prasowe

Nielsen specjalizuje się w badaniach zachowań konsumentów, które umożliwiają identyfikację zwyczajów zakupowych oraz wybór odpowiednich kanałów dotarcia poprzez media. Firma działa w ponad 100 krajach świata – w Polsce jest obecna od 1996 roku. W Gdański Business Center Nielsen zajmie dwa biura w budynkach C i D. Do pierwszego wprowadziła się już w sierpniu br., do drugiego przeniesie się w roku 2017.

– Znaleźliśmy biuro idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Mamy przestrzeń, która zapewnia komfort naszym pracownikom i jednocześnie daje nam możliwość dalszego rozwoju – komentuje Brian Holtze, Head of Global Real Estate Transactions z Nielsen.

– Gdański Business Center dysponuje bardzo atrakcyjną ofertą dla firm takich jak Nielsen, którym zależy na przyciąganiu młodych i utalentowanych specjalistów. Kompleks, już niemal w całości wynajęty, jest doskonale usytuowany w północnej części warszawskiego Śródmieścia, w bezpośrednim sąsiedztwie głównych arterii komunikacyjnych, dzięki czemu pracownicy mogą łatwo dotrzeć do biura, a także na spotkania w innych częściach stolicy.  Wszystkie nasze budynki są projektowane z myślą o ludziach, którzy będą z nich korzystać. Dlatego oferujemy nie tylko nowoczesną, dobrze zaprojektowaną przestrzeń, ale też atrakcyjne otoczenie z licznymi udogodnieniami, takimi jak sklepy, bary czy restauracje – mówi Grzegorz Strutyński, dyrektor handlowy i członek Zarządu HB Reavis Poland.

Karolina Łuczyńska, z firmy Knight Frank, pośredniczącej w transakcji, komentuje: – Wymagania współczesnych najemców nie ograniczają się już jedynie do wysokości czynszu. Kryteria firm odnośnie idealnego biura są coraz bardziej rozbudowane. Ogromnie ważne są lokalizacja i łatwy dostęp do środków transportu i wszelkiego rodzaju udogodnień. Dodatkowo, nasi klienci chcą pracować w miejscu z tzw. efektem wow. Zauważamy wyraźny trend w postaci przywiązywania dużej wagi do wystroju wnętrz. Firmy oczekują przestrzeni, w której ich pracownicy będą lubili spędzać czas.  

Gdański Business Center to niemal 100 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej w czterech budynkach – w połowie września br. dwa z nich (A i B) zostały sprzedane przez HB Reavis na rzecz firmy Savills Investment Management działającej w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych. Położenie w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Dworzec Gdański, w pobliżu licznych przystanków autobusowych i tramwajowych, stacji kolejowej Warszawa Gdańska oraz wypożyczalni miejskich rowerów Veturilo, gwarantuje pracownikom doskonały dojazd z każdej części miasta. Wśród dotychczasowych najemców kompleksu znalazły się takie firmy i instytucje jak: KPMG, Agencja Nieruchomości Rolnych, SNC Lavalin, Provident, WebInterpret, KMD, Agito, Bank BGŻ BNP Paribas S.A. oraz grupa ubezpieczeniowa Aviva.

źródło: mat. prasowe