AKTUALNOŚCI

Focus Estate Fund nowym właścicielem Galerii Sandomierz

Fundusz inwestycyjny Focus Estate Fund kupił Galerię Sandomierz, centrum handlowe w południowo-wschodniej Polsce, od Euro Real Estate Investments LLP. Sprzedającego w transakcji reprezentowała firma JLL, nabywcę natomiast międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Galeria Sandomierz

Galeria Sandomierz

Galeria Sandomierz to jedyne nowoczesne centrum handlowe w Sandomierzu i okolicach. Działa od marca 2009 roku i oferuje 4,4 tys. m kw. powierzchni handlowej oraz 160 miejsc parkingowych. Centrum jest obecnie wynajęte w 97,5%, a wśród najemców znajdują się supermarket Carrefour, RTV Euro AGD, popularne marki odzieżowe i obuwnicze (Reserved, House, Cropp Town, Diverse, Top Secret czy CCC), a także Drogeria Natura. Ofertę handlową uzupełnia sąsiadujący z galerią sklep Bricomarche, który dodatkowo zwiększa atrakcyjność obiektu. Dzięki dogodnej lokalizacji centrum jest łatwo dostępne dla mieszkańców miasta i okolic, a także turystów, którzy chętnie odwiedzają Sandomierz.

 – To nasza pierwsza inwestycja na polskim rynku nieruchomości handlowych. Cieszymy się, że reprezentowały nas zespoły profesjonalistów z Cushman & Wakefield, kancelarii Czabański & Gałuszyński oraz CSWP. W naszej działalności koncentrujemy się na obiektach handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, więc Galeria Sandomierz to ważne uzupełnienie naszego portfela nieruchomości. Mamy ambitne plany rozwoju: wkrótce sfinalizujemy kilka innych transakcji w Polsce i Czechach – mówi Andriy Kozin, Managing Partner w Focus Estate Fund. Firma Cushman & Wakefield reprezentowała w transakcji kupna Focus Estate Fund.

Firma JLL pośredniczyła w transakcji w imieniu sprzedającego, Euro Real Estate Investments LLP – spółki specjalizującej się w inwestycjach w nieruchomości, zarządzanej przez Marcol, brytyjską spółkę private equity.

– Obecnie obserwujemy duży popyt na obiekty handlowe o dominującej pozycji na rynkach lokalnych. Transakcja Focus Estate Fund dowodzi, że nowi inwestorzy coraz chętniej szukają takich możliwości ulokowania kapitału w Polsce – dodaje Jędrzej Suchowolec, Konsultant ds. nieruchomości handlowych w Dziale Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield.

O Focus Estate Fund

Fundusz inwestycji w nieruchomości, koncentrujący się na obiektach handlowych typu non-prime w Europie Środkowo-Wschodniej. Strategia Funduszu zakłada inwestycje w rozwój nieruchomości komercyjnych średniej skali na najbardziej dynamicznych rynkach europejskich. Fundusz planuje nabycie obiektów o wartości 50 mln EUR w ciągu najbliższych 2–3 lat. Więcej informacji na stronie  www.focus.fund

Źrodło: media.pl.cushmanwakefield.com.pl