AKTUALNOŚCI

Gigant rynku sprzedaży internetowej w logistycznej stolicy Polski

BNP Paribas Real Estate Poland, działając jako agent wyłączny Allegro Group, największej platformy transakcyjnej on-line w Polsce, reprezentował klienta w procesie poszukiwań oraz negocjacji umowy najmu powierzchni magazynowej i biurowej. Oczekiwania najemcy spełnił Prologis Park Błonie, jedno z głównych centrów logistycznych w okolicach Warszawy. Na mocy podpisanej umowy wynajęto 22 000 m kw powierzchni magazynowej oraz powierzchni przeznaczonej na biuro, z czego blisko 9000 m kw powierzchni dystrybucyjnej Allegro Group  zajmie w 2017 roku.

Katarzyna Pyś - Fabiańczyk, źródło httpbnpparibas.media.pl.jpg

Katarzyna Pyś – Fabiańczyk, źródło httpbnpparibas.media.pl.jpg

„Dynamika rozwoju rynku e-commerce jest coraz większa, co przekłada się na konieczność szybszego realizowania projektów dla głównych graczy w sektorze. Sfinalizowanie transakcji dla Allegro wymagało od nas dużej dyscypliny ze względu na napięty harmonogram.” – mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Dyrektor, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland.

„Jest to nasza druga operacja przeprowadzona z udziałem partnerów z BNP Paribas Real Estate i po raz drugi czuliśmy przez cały czas duże zrozumienie dla naszych potrzeb i merytoryczne wsparcie na każdym etapie procesu.” – podkreśla Adam Pawelczak, Head of Logistic, Allegro Group.

Prologis Park Błonie to centrum dystrybucyjne składające się z siedmiu budynków oferujące 152 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej wysokiej jakości. Park posiada strategiczną lokalizację, w odległości 25 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, co umożliwia dystrybucję towarów w samej Warszawie, jak i całej aglomeracji. Obiekt leży przy drodze E30, łączącej Europę Zachodnią i Wschodnią, zaledwie kilka kilometrów od węzła Grodzisk Mazowiecki na autostradzie A2.

„Logistyczne parki podmiejskie stają się coraz bardziej atrakcyjnymi lokalizacjami dla firm z tej branży, ze względu na dostępność kadr, atrakcyjne koszty pracy oraz relatywnie niskie stawki wynajmu nieruchomości. Prologis Park w Błoniu spełnia wszystkie potrzeby tego sektora”.   – podsumowuje Zbigniew Smyczyński, leasing manager, Prologis.

Źródło: bnpparibas.media.pl