AKTUALNOŚCI

Griffin Group nabywa kolejne nieruchomości w centrum Warszawy

Inwestor wylicytował od Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego” nieruchomości przy ul. Miedzianej, o łącznej powierzchni ponad 15 tys. m kw. wraz ze znajdującymi się na ich terenie budynkami.

z14820649Q,NEED-FOR-STREET--art---streetwear-festival---DOM-S

Dom Słowa Polskiego

Finalizacja transakcji zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku. Nieruchomość graniczy bezpośrednio z posiadanym przez Griffina terenem, zakupionym w grudniu 2013 roku, na którym znajduje się centrum handlowe oraz zakupionymi w lipcu tego roku działkami przy ul. Miedzianej i Pańskiej.

– Widzimy potencjał inwestycyjny w tej części miasta i konsekwentnie zwiększamy tu nasz stan posiadania. Już w tej chwili dysponujemy największą możliwą do komercyjnego wykorzystania przestrzenią w tzw. biznesowym centrum miasta i rozważamy kolejne akwizycje w tym rejonie – mówi Piotr Fijołek, Partner w Griffin Real Estate.

Inwestor na razie skupia się na ukończeniu procesu akwizycji. Plany dotyczące zagospodarowania nieruchomości, która po dzisiejszym przetargu obejmuje już 5,5ha, będzie ujawniał w późniejszym okresie. Zapewnia natomiast, że do końca 2017 roku odwiedzający centrum handlowe przy ul. Towarowej 22 będą mogli bez przeszkód robić tam zakupy, a najemcy prowadzić swoje punkty handlowe.