AKTUALNOŚCI

Grupa Capital Park i Akron Group wspólnie zmodernizują ETC Swarzędz

Grupa Capital Park i Akron Group podpisały umowę joint venture dla projektu centrum handlowego pierwszej generacji ETC w Swarzędzu.

– ETC Swarzędz to projekt doskonale rozpoznawalny, z potencjałem wynikającym nie tylko z grona lojalnych klientów, ale również z satysfakcjonujących wyników najemców. To daje mocne podstawy do podjęcia decyzji o przebudowie. Dotychczasową, dobrą pozycję galerii, chcemy wzmocnić oferując nowy standard powierzchni handlowej i poszerzoną ofertę sklepów i punktów usługowych. Jednocześnie to kolejny projekt, który realizujemy w formule joint venture z naszym zaufanym partnerem, Akron Group. – komentuje Marcin Juszczyk, członek zarządu Capital Park i dyrektor ds. inwestycji.

Decyzja o rozpoczęciu współpracy przy kolejnym, po ETC Gdańsk, projekcie, stanowi kontynuację długoterminowej strategii Grupy Capital Park, która zakłada  inwestowanie w średniej wielkości centra handlowe pierwszej generacji z dużym potencjałem wzrostu wartości.

Umowa JV zakłada 60% udział Capital Park oraz 40% Akron Group w projekcie ETC Swarzędz. Modernizacja będzie współfinansowana przez inwestorów oraz z udzielonego kredytu.

Stefan Ausch, Partner Zarządzający Akron Group dodaje: – Podpisane właśnie joint venture to już kolejny projekt, przy którym Akron Group współpracuje z Grupą Capital Park. Z końcem I kwartału tego roku zakończymy modernizację centrum ETC Gdańsk. ETC Swarzędz to również obiekt pierwszej generacji, który przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia obu firm zostanie dostosowany do potrzeb i oczekiwań zarówno najemców, jak i klientów.

ETC Swarzędz jest pierwszym obiektem handlowym, który powstał w Wielkopolsce i cieszy się powodzeniem wśród klientów już od przeszło dwudziestu lat. Centrum jest zlokalizowane w Swarzędzu, we wschodniej części aglomeracji poznańskiej, przy drodze krajowej nr 92, łączącej Poznań i Konin. Obecnie posiada ponad 21 tys. mkw. powierzchni handlowej,  126 sklepów i punktów usługowych. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajdują się: restauracja KFC, stacja paliw Shell i Leroy Merlin.

Wśród najemców ETC Swarzędz znajdują się m.in.: Intermarche, RTV EURO AGD, Vision Express, drogeria Rossmann, salon z obuwiem CCC, Drogeria Natura czy salon jubilerski YES.