AKTUALNOŚCI

Harper Hygienics z centrum dystrybucyjnym pod Mińskiem Mazowieckim

W Jakubowie pod Mińskiem Mazowieckim powstanie centrum dystrybucyjne firmy Harper Hygienics – wiodącego producenta artykułów kosmetyczno-higienicznych. Nowoczesny obiekt typu BTS (build-to-suit, szyty na miarę) o powierzchni ponad 15 000 mkw. wybuduje Panattoni, jeden z największych deweloperów powierzchni magazynowych w Europie. Eksperci z JLL doradzali Harper Hygienics w procesie poszukiwania lokalizacji, znalezieniu i przygotowaniu terenu inwestycyjnego, wyboru dewelopera oraz negocjowaniu warunków umowy najmu.

Robert Firlik, Dyrektor Działu Operacyjnego i Łańcucha Dostaw, Harper Hygienics, informuje: „Najwyższa jakość naszych produktów oraz sprawny proces dystrybucji i obsługi klienta mają dla nas kluczowe znaczenie. Nowe centrum Harper Hygienics pod Mińskiem Mazowieckim umożliwi nam zarówno produkcję artykułów kosmetycznych, jak również składowanie oraz szybką dystrybucję do naszych odbiorców na terenie całego kraju. Bliskość autostrady A2 oraz łatwe połączenie z zakładem produkcyjnym w Mińsku Mazowieckim to bardzo duże atuty wybranej lokalizacji”.

Tomasz Olszewski, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych JLL w Europie Środkowo – Wschodniej, dodaje: „Cieszymy się z możliwości tak kompleksowej współpracy z Harper Hygienics obejmującej zarówno zlokalizowanie odpowiedniego gruntu, jak też wsparcie przy przygotowaniu terenu pod inwestycję, nawiązanie współpracy z deweloperem, wreszcie negocjacje warunków najmu. Naszym klientom oferujemy szeroką obsługę i wsparcie w trakcie całego procesu związanego z pozyskiwaniem nowych lokalizacji magazynowych”.

Nowoczesne centrum produkcyjne i dystrybucyjne wraz z reprezentacyjną częścią biurową dla firmy Harper Hygienics  będzie liczyć ponad 15 000 mkw. – część produkcyjno-magazynowa z podziałem na produkcję, konfekcję i składowanie zajmie ponad 14 270 mkw., a biurowa 774 mkw. Jak komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe: „Inwestycja jest przykładem realizacji strategii konsolidacji dotychczasowych nieruchomości wykorzystywanych przez najemcę na rzecz jednego nowoczesnego centrum spełniającego wiele funkcji. Cieszę się, że Panattoni Europe może uczestniczyć w tym kluczowym i perspektywicznym momencie w rozwoju Harper Hygienics” i zwraca uwagę na lokalizację inwestycji:  „Obiekt będzie znajdować się w Jakubowie, bezpośrednio przy węźle drogowym Janów na autostradzie A2. Dzięki temu firma będzie mogła sprawnie obsługiwać zarówno polskie, jak i zagraniczne rynki”.

Obiekt będzie oddany do użytku w 2017 r.

Źródło: Panattoni Europe