AKTUALNOŚCI

HB Reavis sprzedaje dwa budynki w Gdański Business Centre funduszowi Savills

Międzynarodowa firma deweloperska HB Reavis podpisała przedwstępną umowę sprzedaży dwóch budynków w kompleksie Gdański Business Centre w centrum Warszawy firmie Savills Investment Management, która nabyła je w imieniu globalnego funduszu emerytalnego za kwotę 186 mln euro. To jedna z największych transakcji tego roku zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. Zakupione przez Savills Investment Management budynki A i B oferują łącznie 48 tys. m kw. powierzchni.

gdanski_business_center

– Gdański Business Centre to wyjątkowa okazja inwestycyjna dla funduszu emerytalnego. Nowy inwestor na polskim rynku pozyskał najwyższej jakości budynki, które są w pełni wynajęte i położone w jednej z najbardziej atrakcyjnych i najlepiej skomunikowanych lokalizacji biurowych w centrum stolicy. Sprzedaż nastąpiła zaledwie miesiąc po zbyciu naszego budynku biurowego 33 Central w Londynie oraz kilka dni po sprzedaży innego warszawskiego kompleksu Konstruktorska Business Center. Tegoroczne transakcje zawarte na wielu rynkach świadczą nie tylko o wysokiej jakości i atrakcyjności naszych nieruchomości, lecz także o zaufaniu inwestorów instytucjonalnych do rynków europejskich pomimo atmosfery niepewności, która pojawiła się po referendum w sprawie Brexitu. Polska jest nadal jedną z najbardziej cenionych lokalizacji inwestycyjnych – powiedział Marian Herman, dyrektor finansowy HB Reavis.

W skład kompleksu Gdański Business Centre wchodzą cztery ukończone budynki (A, B, C i D), które oferują łącznie prawie 100 tys. m kw. powierzchni biurowej klasy A. Wśród najemców znalazły się między innymi takie prestiżowe firmy i instytucje jak KPMG, Agencja Nieruchomości Rolnych, SNC Lavalin, Provident, WebInterpret, KMD, Agito, Bank BGŻ BNP Paribas SA i grupa ubezpieczeniowa Aviva.

Gdański Business Centre jest najlepiej skomunikowanym kompleksem biurowym w Warszawie – oferuje dogodny dostęp do komunikacji miejskiej dzięki bliskiej odległości od stacji metra Dworzec Gdański, przystanków wielu linii autobusowych i tramwajowych oraz stacji kolejowej Warszawa Gdańska. W pobliżu znajduje się także wypożyczalnia rowerów miejskich Veturilo. Pracownicy tego kompleksu mogą także korzystać z wielu pobliskich udogodnień, w tym obiektów sportowych, przychodni czy centrum handlowego Arkadia.

– Cieszymy się, że nabywca docenił doskonały skład najemców kompleksu Gdański Business Centre, doskonałe skomunikowanie, różnego rodzaju udogodnienia i wysoki standard budynku. Obiekt idealnie wpasowuje się w tkankę miejską Warszawy oraz przyciąga zarówno pracowników biurowych, jak i lokalnych mieszkańców – dodaje Stanislav Frnka, Prezes HB Reavis Polska.

– Bardzo się cieszymy z zakupu tych nieruchomości w imieniu naszego klienta. Jakość budynków, dostęp do komunikacji publicznej oraz wielofunkcyjność projektu zrealizowanego przez HB Reavis sprawiają, że Gdański Business Centre przyciąga szerokie spektrum najemców – od instytucji rządowych, przez firmy świadczące usługi profesjonalne, po firmy z sektora technologicznego. Rynek inwestycyjny dojrzewa i umacnia się. Jesteśmy przekonani, że dobrze zlokalizowane i najwyższej jakości nieruchomości biurowe takie jak Gdański Business Centre będą doskonale funkcjonować i zyskiwać na silnym wzroście gospodarczym w stolicy i całym kraju – powiedział Jon Crossfield, Head of Strategic Partnerships w firmie Savills IM.

Gdański Business Centre otrzymał szereg nagród, w tym tytuł „Inwestycji Biurowej Roku” w konkursie CIJ Awards w 2015 r. oraz Prime Property Prize w kategorii „Inwestycja Roku – Rynek Powierzchni Biurowych” w 2014 r.

Przy transakcji firmie HB Reavis doradzały firmy JLL, Cushman & Wakefield oraz Greenberg Traurig. Z kolei doradcami Savills Investment Management były Savills, Clifford Chance oraz K+S Ingenieure.

Źródło: www.media.pl.cushmanwakefield.com.pl