AKTUALNOŚCI

Hochtief wyznacza Savills do sprzedaży odrestaurowanej kamienicy

Savills został wyznaczony przez HOCHTIEF Development Poland do sprzedaży odrestaurowanej kamienicy przy ul. Mazowieckiej 2/4 w Warszawie o powierzchni 2 846 m kw. Gruntowna renowacja budynku została opracowana zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM dla oceny „Doskonały”.

źródło: savills.pl

źródło: savills.pl

Mazowiecka 2/4 to odrestaurowana kamienica klasy A, o 5 kondygnacjach naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Budynek ofertuje 2 127 m kw. powierzchni biurowej oraz 719 m kw. powierzchni handlowej na parterze i antresoli. Wejście do część biurowej budynku odbywa się poprzez przestronną, wysoką na dwa piętra, reprezentacyjną recepcję. Powierzchnia piętra wynosi ok. 500 m kw. i pozwala na dowolną aranżację, zarówno w systemie open space, jak i gabinetowym. Budynek dysponuje 15 miejscami parkingowymi na parkingu podziemnym oraz 9 miejscami postojowymi na dziedzińcu. W okolicy znajduje się wiele popularnych restauracji, barów i kawiarni, jak również innych udogodnień dla najemców.

Piotr Puchalski, associate director, Dział Doradztwa Inwestycyjnego Savills, który nadzoruje sprzedaż budynku, mówi: „Mazowiecka 2/4 to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Jego niezaprzeczalnym atutem jest centralna lokalizacja i doskonała komunikacja publiczna: kilka minut drogi od stacji metra oraz dostęp do kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych. Przyszły właściciel z pewnością doceni prestiż, kameralny charakter budynku oraz najwyższe standardy techniczne i wykończenia powierzchni. To będzie doskonały nabytek zarówno dla inwestorów poszukujących butikowych budynków o najwyższym standardzie, jak i instytucji i przedsiębiorców poszukujących siedziby w prestiżowej lokalizacji.

źródło: savills.pl