AKTUALNOŚCI

Invesco Real Estate sprzedaje Zaułek Piękna w centrum Warszawy

Invesco Real Estate (IRE), zarządzający inwestycjami na rynku nieruchomości na całym świecie, ma zaszczyt, w imieniu jednego z niemieckich inwestorów, ogłosić transakcję sprzedaży Zaułku Piękna do GLL Real Estate Partners GmbH.

Zaulek Piekna_2

Zaułek Piękna jest budynkiem biurowym klasy A o powierzchni 8860 mkw zlokalizowanym w Śródmieściu Warszawy. Obiekt został zrealizowany w 2005 roku we współpracy Atelier 2 Architekci and Ghelamco Poland. Nieruchomość jest w 100% wynajęta ogólnopolskim i międzynarodowym najemców, takim jak m.in. Mazars, Pekao Bank, Sony oraz Bang & Olufsen.

Jak komentuje Tomas Picha, Dyrektor Departamentu Transakcji Invesco Real Estate na region CEE:

„Pomyślna sprzedaż Zaułku Piękna potwierdza konsekwentne zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych kluczowymi aktywami w Polsce. Popyt inwestycyjny połączony z realizacją celów naszego klienta, poprzez aktywne zarządzanie, doprowadziły do optymalnego momentu przeprowadzenia sprzedaży tego wyjątkowego projektu. Jednocześnie, obserwujemy dalsze wzmożone zainteresowanie naszym portfelem w regionie.”

W tym roku przypada druga rocznica otwarcia biura Invesco Real Estate w Warszawie. Było to drugie biuro w regionie CEE, po otwartym w 2005 roku oddziale w Pradze.

Jak dodaje Anna Duchnowska, Asset Management Director, Prezes Polskiego Biura Invesco Real Estate:

„Konsekwentny wzrost naszego zaangażowania w Polsce, wynikający z rosnącego popytu inwestorów instytucjonalnych na atrakcyjne aktywa, skłonił nas do zmiany stałej siedziby w Centrum Warszawy, do biurowca przy ul. Królewskiej. Od wielu lat jesteśmy aktywni na polskim rynku, który dla Invesco Real Estate jest bardzo istotny. Planujemy kontynuować rozwój, poszukując odpowiednich możliwości inwestycyjnych. Polska gospodarka stabilnie się rozwija i jest, naszym zdaniem, jednym z najszybciej rozwijających się europejskich rynków.”