AKTUALNOŚCI

Iris otrzymał certyfikat BREEAM New Construction z oceną bardzo dobrą

Warszawski biurowiec Iris, uzyskał certyfikat BREEAM New Construction z oceną bardzo dobrą (Very Good), potwierdzający zastosowanie przyjaznych środowisku i energooszczędnych rozwiązań. Właścicielem budynku jest spółka CPD S.A., kontrolująca grupę spółek zależnych, których działalność jest skoncentrowana na prowadzeniu projektów deweloperskich w segmencie biurowym i mieszkaniowym. Proces certyfikacji BREEAM był wspierany przez , który zarządza budynkiem od ponad dwóch lat.

“Jest nam bardzo miło, że Iris zdobył ocenę bardzo dobrą, która jest dowodem wysokiego standardu budynku, wykorzystania zaawansowanych technologii i energooszczędnych rozwiązań. Chcemy zapewnić najemców, że Iris jest dobrze zarządzanym budynkiem biurowym i doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu”, mówiIwona Makarewicz z CPD S.A.

“Iris został oceniony w dziewięciu kategoriach, które mierzą wydajność budynku na tle najlepszych praktyk. Jako zarządca nieruchomości, jesteśmy dumni, że Iris zdobył bardzo dobre ceny w większości kategorii, w tym m.in. w kategorii Zarządzanie, Zdrowie i Dobre Samopoczucie, Energia, Woda, Odpady, Ekologia i Zanieczyszczenia”, mówi Milena Sikora senior portfolio manager w Savills, licencjonowany Asesor BREEAM International i BREEAM In-Use.

Iris jest położony przy ul. Cybernetyki 9, w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej Mokotów. Jest to nowoczesny, 5-piętrowy budynek, oferujący ponad 14 300 mkw. elastycznej powierzchni biurowej oraz 108 naziemnych i 125 podziemnych miejsc parkingowych do dyspozycji najemców. Powierzchnia typowego piętra wynosi 2 900 mkw.

Źródło: Savills