AKTUALNOŚCI

Już wkrótce kolejny najemca na Dworcu Centralnym

Już wkrótce na warszawskim Dworcu Centralnym pojawi się kolejny sieciowy najemca. Tym razem podróżni będą mogli skorzystać z szerokiej oferty spożywczo-przemysłowej, jaką zaoferuje im sklep Biedronka.

PKP1

Warszawa Centralna, źródło: http://pkpsa.pl

 

Lokal zostanie otwarty na poziomie antresoli zachodniej, nadając tym samym nową funkcję niezagospodarowanej dotychczas części dworca. Powierzchnia sklepu wyniesie ponad 900 mkw., co oznacza, że będzie to największa Biedronka funkcjonująca na terenie dworca kolejowego. Obecnie sklepy sieci działają już w obiektach Kraków Główny i Warszawa Wschodnia, a wkrótce uruchomione zostaną również na dworcach Wrocław Główny i Poznań Główny.

Poziom komercjalizacji powierzchni na Dworcu Centralnym jest coraz wyższy. Obecnie wynajęto tam już niemal wszystkie dostępne lokale  – mówi Małgorzata Szychułda, dyrektor Departamentu Komercjalizacji PKP S.A.Sklep Biedronka dodatkowo zwiększy ofertę handlowo-usługową, która już teraz dostępna jest na dworcu, a podróżni i mieszkańcy Warszawy zyskają dodatkowe miejsce, aby w ścisłym centrum miasta zrobić codzienne zakupy – dodaje.

Prace adaptacyjne w lokalu już się rozpoczęły. Otwarcie sklepu planowane jest na przełom I i II kwartału br. Z tej okazji najemca zamierza przygotować dla klientów ofertę specjalną.

Jeszcze w I kwartale br. na Dworcu Centralnym pojawią się kolejni najemcy – w galerii wschodniej otwarta zostanie restauracja wegetariańska BIOWAY, a w galerii północnej salon fryzjerski.

W tym roku rozpocznie się również realizacja projektu estetyzacji Dworca Centralnego, który zakłada wyburzenie szklanych kubików i budowę antresoli w holu głównym oraz modernizację nieremontowanych dotychczas podziemnych galerii (galeria zachodnia i część galerii północnej). Planowana inwestycja dodatkowo zwiększy potencjał komercyjny całego obiektu.


Wyświetl większą mapę

źródło: http://pkpsa.pl