AKTUALNOŚCI

Knight Frank: Kolejni najemcy przedłużają umowy w Pasażu Lipińskiego

Trzy firmy, VCP Polska, PF Concept International oraz Grupa CEZ przedłużyły umowy najmu w Pasażu Lipińskiego. Firma doradcza Knight Frank reprezentowała podczas renegocjacji właściciela nieruchomości, fundusz Union Investment Real Estate GmbH.

źródło: www.knightfrank.com.pl

źródło: www.knightfrank.com.pl

VCP Polska, niezależny doradca finansowy i inwestycyjny, ma swoją siedzibę w Pasażu Lipińskiego od 2011 roku, gdzie wynajmuje biuro o metrażu 320 m kw. Najemcę w transakcji wspierała firma doradcza Colliers International.

Drugim z najemców, który docenił obecną lokalizację, jest PF Concept International – lider na europejskim rynku produktów promocyjnych. Firma wynajmuje 330 m kw. powierzchni biurowej.

Grupa CEZ również zdecydowała się pozostać w Pasażu Lipińskiego. Ten koncern energetyczny wraz z przedłużeniem umowy najmu, zdecydował się na powiększenie swojego  biura do blisko 700 m kw. Grupę CEZ reprezentowała w transakcji firma Savills.

„Cieszy nas fakt, iż będąc właścicielem tak nietuzinkowej nieruchomości, jaką jest Pasaż Lipińskiego, możemy oferować najemcom nowoczesną przestrzeń biurową w stylowej i klimatycznej kamienicy, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Dziś mamy przyjemność poinformować o kolejnych firmach, które związały się z nim na lata, doceniając prestiżowy charakter nieruchomości w doskonałej lokalizacji. Mimo dużej konkurencji na rynku jesteśmy przekonani, że nasz budynek wpisał się na trwałe na biurowej mapie Warszawy jako adres naprawdę wyjątkowy” – mówi Volker Noack, Członek Zarządu w Union Investment Real Estate GmbH.

Pasaż Lipińskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najemców. To prestiżowy obiekt w samym centrum Warszawy, który odzyskał dawną świetność i oferuje odrestaurowane oraz wykończone w wysokim standardzie wnętrza. Biura znajdują się w zabytkowej kamienicy z 1898 roku. W efekcie przeprowadzonej gruntownej jej modernizacji i przebudowy, zachowany został kameralny charakter budynku i zastosowano nowoczesne rozwiązania. Lokalizacja obiektu w niemal bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Warszawa Centralna oraz w zasięgu licznych przystanków autobusowych i tramwajowych gwarantuje doskonałe połączenie ze wszystkimi dzielnicami Warszawy.

źródło: www.knightfrank.com.pl