AKTUALNOŚCI

Knight Frank komercjalizuje centrum handlowe Plac Unii City Shopping

Firma doradcza Knight Frank, jako jeden z dwóch agentów, będzie komercjalizować centrum handlowe Plac Unii City Shopping w Warszawie, które należy do Invesco Real Estate, globalnego zarządcy inwestycji na rynku nieruchomości.

Plac Unii City Shopping / źródło: materiały prasowe

„Kompleks Plac Unii, łączący funkcje biurowe i handlowe, to wyróżniające się miejsce na mapie Warszawy, zarówno ciekawą, nowoczesną architekturą, jak i atrakcyjną lokalizacją. Jest nam niezmiernie miło, iż nasze doświadczenie i koncepcja rozwoju oferty hadlowo – usługowej przekonały międzynarodową grupę Invesco Real Estate do powierzenia nam zadania komercjalizacji części handlowej” – mówi Paweł Materny, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank.

Trzypoziomowe centrum handlowe Plac Unii City Shopping, o powierzchni 15,5 tys. m kw., wchodzi w skład kompleksu biurowo-handlowego  zlokalizowanego przy placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Część biurowa (ponad 41 tys. m kw. powierzchni klasy A+, w której docelowo pracować będzie 4000 osób) jest już wynajęta w około 90%. Z kolei komercjalizacja otwartego w 2013 roku centrum handlowego sięga obecnie 94%. W Placu Unii działa niemal 80 sklepów, punktów usługowych oraz restauracji i kawiarni, w tym Supersam, który jest kontynuacją otwartego w tej lokalizacji w 1962 r. sklepu samoobsługowego.