AKTUALNOŚCI

Knight Frank komercjalizuje High5ive w Krakowie

Firma doradcza Knight Frank, została wybrana przez Skanska na agenta wiodącego, który skomercjalizuje partery handlowe wszystkich pięciu budynków wchodzących w skład kompleksu High5ive w Krakowie. Projekt realizowany przez Skanska Property Poland będzie oddawany do użytku etapami, z których pierwszy, obejmujący dwa budynki sąsiadujące z Galerią Krakowską, zostanie zrealizowany już pod koniec 2017 roku. Przestrzeń biurowa High5ive dopełni pierzeję ulicy Pawiej, tworząc nową jakość budynkami i przestrzeniami miejskimi o unikalnym charakterze, które ożywią centrum miasta.

 high5ive-panorama

„Proponowana przez nas wizja komercjalizacji będzie dostosowana do miejsca, które tętni życiem i pozostaje w ciągłym ruchu. W lokalach będzie można zrobić zakupy w sklepach marek, które znacząco rozszerzą ofertę dostępną w okolicy. Ważny jest również aspekt miastotwórczy. Chcemy, by High5ive stało się również miejscem spotkań, dlatego zadbamy o bogatą ofertę gastronomiczną i ciekawe przestrzenie zachęcające do spędzania czasu w kompleksie. Będziemy poszukiwać partnerów, którzy będą mieli pomysł na odpowiednie wykorzystanie tej przestrzeni” – mówi Marta Keszkowska, Leasing Manager w Dziale Wynajmu Powierzchni Handlowych w Knight Frank. 

Dzięki zróżnicowanej ofercie projekt Skanska Property Poland stworzy nową przestrzeń dostępną nie tylko dla pracowników biur, ale także dla mieszkańców Krakowa, studentów i podróżnych. Istotną rolę odgrywać będą place wzdłuż i między budynkami, które to właśnie mają przyciągać tętniącą energią. W przestrzeni będzie można wypocząć, pościgać się na bieżni czy wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym w zaprojektowanym specjalnie na takie okazje pawilonie eventowym. Innowacyjne przestrzenie o różnorodnym zastosowaniu stworzą otwarte i zachęcające do odwiedzania miejsce.

Kompleks High5ive powstaje przy ulicy Pawiej, na niezagospodarowanym do tej pory obszarze obok Dworca Głównego. Zgodnie z planem pierwsze dwa budynki, zlokalizowane pomiędzy Galerią Krakowską i hotelem Ibis, będą dostępne już na przełomie 2017 i 2018 roku. Całkowita powierzchnia kompleksu wyniesie ok. 70 000 m kw., z czego około 7 000 m kw. stanowić będą lokale handlowo-usługowe i otwarte dla wszystkich strefy rozrywki i odpoczynku.