AKTUALNOŚCI

Knight Frank wygrał przetarg WCWI na komercjalizację i zarządzanie

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI) wybrało w drodze przetargu firmę doradczą Knight Frank, na agenta wyłącznego odpowiedzialnego za komercjalizację dwóch obiektów w Poznaniu. Jednym z nich jest segment B wchodzący w skład Poznańskiego Parku Technologiczno – Przemysłowego (PPTP). Drugi to budynek biurowo – usługowy Za Bramką, którego zarządzanie także zostało powierzone Knight Frank.

PPTP Segment B

PPTP Segment B

„Rynek nieruchomości biurowych w Poznaniu jest nam dobrze znany. Firma Knight Frank jest na nim aktywnie obecna już od 1998 roku. Wykorzystując lokalne doświadczenie oraz współpracując z ekspertami z innych naszych biur, dołożymy wszelkich starań, aby w pełni spełnić oczekiwania Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji. Bardzo się cieszymy z wygranej w tym prestiżowym publicznym przetargu. ” – mówi Maja Meissner, dyrektor regionalna, kierująca oddziałem Knight Frank w Poznaniu.  

Obecnie Knight Frank – jako agent wyłączny – komercjalizuje w Poznaniu cztery  budynki o łącznej powierzchni 76 600 m kw., w tym 28 000 m kw. powierzchni biurowej, oraz zarządza obiektami komercyjnymi o powierzchni całkowitej ponad 100 000 m kw.  

Ukończony w 2014 roku, segment B Poznańskiego Parku Technologiczno – Przemysłowego (PPTP), jest usytuowany w południowej części Poznania, w pobliżu węzła autostrady A2 – Poznań Luboń. Wzdłuż nieruchomości biegnie trasa kilku linii autobusowych, umożliwiających komunikację z centrum i innymi częściami miasta. Biurowiec znajduje się w odległości około 3 km od dworca kolejowego i autobusowego. Składa się z siedmiu kondygnacji, o łącznej powierzchni użytkowej prawie 5 600 m kw.  Najemcy mogą tutaj urządzić swoje biura zarówno w formie „open space”, jak i z podziałem na mniejsze pokoje.  PPTP powstał z myślą o innowacyjnych firmach, z branży ICT oraz elektronicznej.

Za Bramką to najnowsza inwestycja WCWI, zlokalizowana, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Rynku, która jest kluczowym elementem rewitalizacji Placu Kolegiackiego w Poznaniu. Budynek zostanie oddany do użytku w sierpniu 2016 roku.  Łączna powierzchnia tego siedmiokondygnacyjnego obiektu usługowo-biurowego wynosi ponad 16 000 m kw.. Na parterze zlokalizowane są powierzchnie usługowe, natomiast na trzech piętrach przewidziane są biura (łącznie 4 200 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A), do których przynależą wyłożone drewnem zielone tarasy. Na trzech kondygnacjach podziemnych oraz na części poziomu 0 znajduje się 299 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Zgodnie z koncepcją WCWI, obiekt Za Bramką wpisuje się w ideę parku rozproszonego czyli parku technologiczno-przemysłowego, którego poszczególne funkcje są realizowane na osobnych, niesąsiadujących ze sobą terenach, atrakcyjnych dla inwestorów i najemców.

Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji jest spółką, której jedynym udziałowcem jest miasto Poznań. Jednym z kluczowych elementów działalności WCWI są działania na rzecz rozwoju Poznania i regionu, poprzez pozyskiwanie inwestorów i wsparcie procesów inwestycyjnych w Wielkopolsce. Elementem wspierania rozwoju przedsiębiorczości na terenie Poznania jest prowadzenie Poznańskiego Parku Technologiczno – Przemysłowego.     

Źródło: www.knightfrank.com.pl