AKTUALNOŚCI

Kolejna duża transakcja na aktywnym polskim rynku powierzchni przemysłowych

Producent komponentów elektrycznych Electrical Components International na mocy długoterminowej umowy przedłużył najem hali produkcyjnej w Bielsku Białej. Obiekt o całkowitej powierzchni prawie 13 000 m kw, z czego 2 350 m kw stanowią powierzchnie socjalne i biurowe, położony jest na czterohektarowej działce. W procesie negocjacji BNP Paribas Real Estate Poland reprezentował wynajmującego CB Development, a CBRE działał jako wyłączny agent najemcy ECI.

Electrical Components International Sp. z o. o. (wcześniej Cabind Polska Sp. z o.o.) od roku 2006 należy do międzynarodowego koncernu Electrical Components International z siedzibą w St. Louis (Missouri, USA), specjalizującego sie w produkcji komponentów elektrycznych dla branży AGD i Automotive. ECI swoje zakłady ulokowała w USA, Meksyku, Chinach, Maroko oraz we Włoszech. Od końca roku 2008 prowadzi produkcję w Bielsku-Białej, w fabryce o powierzchni 13 000 m kw, zatrudniającej ponad 700 osób. Według strategii firmy ma to być największa z fabryk grupy w Europie.

Aleksander Kuźniewski, Associate Director, Dział Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, CBRE, komentuje:
„Electrical Components International  zdecydował się na  przedłużenie umowy ze względu na doskonałą lokalizację obiektu, świetnie rozbudowaną infrastrukturę a także stałą kadrę pracowników. Rynek Górnego Śląska zajmuje drugie miejsce na magazynowej mapie Polski, oferując 1,6 mln mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowo-logistycznej. Region ten posiada jedną z najlepiej rozwiniętych sieci drogowych w Polsce, jednak analiza sektorowa popytu na przestrzeni lat pokazuje, że Górny Śląsk jest bardzo chętnie wybierany nie tylko przez przedsiębiorstwa logistyczne, ale również produkcyjne. Przykładowo w 2014 r. zapotrzebowanie firm z tego sektora wyniosło ok. 30% łącznego popytu odnotowanego na terenie Górnego Śląska, a w 2013 r. firmy produkcyjne stanowiły aż 40%.”

Electrical Components International Sp. z o.o. konsekwentnie wdraża nowe technologie i wyznacza kolejne cele wzrostu produkcji. Firma inwestuje w rozwój, a jej największym atutem jest potencjał ludzki.