AKTUALNOŚCI

Laboratorium Kosmetyczne Joanna z BTS od Segro

Firma SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, zrealizowała projekt deweloperski dla Laboratorium Kosmetycznego Joanna. Budynek o powierzchni prawie 7 000 m2 zaprojektowano w formule BTS, zgodnie z potrzebami klienta oraz specyfiką branży kosmetycznej. W nowym obiekcie przechowywane są surowce potrzebne do produkcji kosmetyków oraz gotowe wyroby. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Jartom Real Estate.

SEGRO_Logistics_Park_OżarówLaboratorium Kosmetyczne Joanna to polska firma o 35-letniej historii. W jej ofercie znajduje się obecnie ponad 500 produktów do pielęgnacji włosów i ciała. Dynamiczny rozwój sprawił,
iż rozbudowane zostały hale produkcyjne firmy, a co za tym idzie, zwiększyło się zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. W efekcie powstał dedykowany budynek na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów. Już na etapie projektu uwzględniono zróżnicowane wymogi związane z wieloma rodzajami przechowywanych opakowań produktów: od małych i delikatnych, o wielkości i wadze pudełka od zapałek, poprzez największe wyroby gotowe – 5-litrowe kanistry z produktami do salonów fryzjerskich, na paleto-pojemnikach o pojemności 1000 litrów kończąc. Zadbano także m.in. o doskonałą izolację budynku oraz o inteligentne oświetlenie LED z czujnikami ruchu, zapewniając jasność na poziomie 250 – 300 luxów w każdym miejscu magazynu. Rozwiązania te gwarantują większą energooszczędność budynku. W obiekcie znalazł się również system zarządzający przepływem towarów, zbliżony funkcjonalnością do systemów klasy WMS (Warehouse Management System), uwzględniający skanery kodów kreskowych. W magazynie wykorzystywane są wózki wyposażone w lasery, dzięki którym każdy operator może bezkolizyjnie zdejmować i wstawiać palety w regały.

„W nowej przestrzeni rozwijamy się i doskonalimy procesy logistyczne. Systematycznie ulepszamy metody przygotowywania przesyłek, usprawniamy kontrolę poprawności realizacji zamówień oraz przebieg ścieżki kompletacji. Ponieważ produkty z nowego magazynu dystrybuujemy na terenie całej Polski, a także do naszych zagranicznych partnerów, zależało nam przede wszystkim na odpowiedniej lokalizacji. Park SEGRO w Ożarowie okazał się optymalnym wyborem, m.in. ze względu na bliskość ważnych tras tranzytowych, jak i z uwagi na niewielką odległość od naszego Kompleksu Laboratoryjno-Produkcyjnego oraz od Biura Zarządu. Zaufaliśmy też wieloletniemu doświadczeniu SEGRO” mówi Piotr Sosiński, Dyrektor ds. Logistyki i Przepływu Informacji Laboratorium Kosmetycznego Joanna.

„Jesteśmy dumni z faktu, iż polskie firmy, które tak jak Laboratorium Kosmetyczne Joanna intensywnie się rozwijają, wybierają ofertę SEGRO. Szyty na miarę projekt deweloperski w parku w Ożarowie to nasza najnowsza realizacja, dostarczona zgodnie z zamówieniem i w założonym czasie. Będziemy mieli teraz ogromną przyjemność wieloletniego zarządzania budynkiem i wspierania naszego nowego klienta. Z przedstawicielami branży kosmetycznej oraz chemicznej współpracujemy od lat, dzięki czemu znamy ich potrzeby i możemy na nie dynamicznie odpowiadać”, dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2 (Warszawa – Poznań – Berlin), zaledwie 16 kilometrów od centrum Warszawy. Inwestycja może docelowo zaoferować do 86 000 m² powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję. Jest to jeden z czterech parków SEGRO w rejonie aglomeracji warszawskiej, obok SEGRO Business Park Warsaw, Żerań; SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn oraz SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków.