AKTUALNOŚCI

LOGICOR kończy w Gorzowie budowę 12 820 m² dodatkowej powierzchni magazynowej dla Faurecii

Logicor, wiodący operator i właściciel nowoczesnych powierzchni logistycznych w Europie, zakończył rozbudowę hali produkcyjno-magazynowej dla Faurecii, notowanego na Euronext producenta elementów wyposażenia wnętrz samochodowych.

Logicor Gorzów, źródło: materiały prasowe Logicor

Logicor Gorzów, źródło: materiały prasowe Logicor


Hala o powierzchni 17 300 m² w parku logistycznym Logicor Gorzów została powiększona o kolejne 12 820 m², tworząc budynek o wymiarach 30 120 m². Powiększeniu hali produkcyjno-magazynowej towarzyszyło przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej. Przeprowadzona w cztery miesiące rozbudowa to część inwestycji o charakterze Build-To-Suit, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu Faurecii. Drugi etap projektu – powiększenie części biurowo-socjalnej zakończy się w listopadzie br.

Cieszy nas rozwój współpracy z Faurecią. Misją Logicor jest wsparcie klientów, aby działali bardziej efektywnie, dlatego zdołaliśmy w krótkim czasie czterech miesięcy zrealizować rozbudowę powierzchni magazynowej, w pełni dostosowując ją do produkcyjnej działalności firmy Faurecia” – mówi Roman Skowroński, Head of Asset Management, Central & Eastern Europe (CEE) w firmie Logicor.

Faurecia Gorzów SA działa w Gorzowie od 12 lat, posiada dwa zakłady produkcyjne, w tym jeden wybudowany w 2010 roku. „Decyzję o rozbudowie zakładu na terenie Logicor Gorzów podjęliśmy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej na produkcję wysokiej jakości elementów wyposażenia samochodów. Podpisanie umowy i dotychczasowa kooperacja naszej firmy z Logicor przebiega wzorowo i wskazuje na to, że Faurecia Gorzów SA utrzyma pożądane tempo rozwoju. Dziękujemy firmie Logicor i Depenbrock za pełen profesjonalizm i przekazanie budynku w wyznaczonym terminie, co było niemałym wyzwaniem, by zbudować zakład w tak krótkim czasie. Obecnie w fabryce na terenie Logicor Gorzów zatrudniamy ponad 600 osób, natomiast po rozbudowie, tj. do końca 2017 r., przybędzie 400 dodatkowych miejsc pracy.” – informuje Artur Zieleń, Operations Director FIS NER w firmie Faurecia.

Logicor Gorzów, jeden z 22 parków magazynowych, który firma posiada w naszym kraju, jest zlokalizowany na terenie Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Kompleks znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S3 (Szczecin – Gorzów Wlkp.), łatwo dostępnej z autostrady A2, zaledwie 53 km od granicy z Niemcami.

Obiekty logistyczne Logicor w regionie Europy Środkowo-Wschodniej znajdują się na 1 mln.m 2 powierzchni, z czego w Polsce jest to 900 tys. m 2 . Logicor aktualnie posiada 22 parki logistyczne w strategicznych lokalizacjach w Polsce, takich jak: Poznań, okolice Warszawy, Łódź, Stryków, Dolny Śląsk, Kraków. W Czechach jest właścicielem parku Logicor Prague Airport, a na Węgrzech zarządza Tulipan Budapest Park. Klientami Logicor są firmy z branży logistycznej, e-commerce, detaliści i producenci.

źródło: materiały prasowe Logicor