AKTUALNOŚCI

Media Expert w Radzionkowie i Świętochłowicach

Media Expert podpisał dwie umowy najmu lokali w budowanych właśnie parkach handlowych: Cydr w Radzionkowie oraz Zgoda w Świętochłowicach. W negocjacjach z najemcą inwestora, firmę Budecon, reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Park handlowy Cydr w Radzionkowie (woj. śląskie) znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu Biedronka, u zbiegu ulic Unii Europejskiej oraz Szymały. Całkowita powierzchnia najmu w obiekcie to 4 000 mkw. W ofercie parku handlowego znajdą się m.in. sklepy z branży odzieżowej, obuwniczej, sportowej, drogeryjnej, biuro podróży oraz sklep zoologiczny. Przy centrum powstanie parking na ok. 300 samochodów. Elektromarket Media Expert w tym obiekcie będzie zajmował 650 mkw. Planowana data otwarcia parku handlowego Cydr w Radzionkowie to IV kwartał 2016 r.

Park handlowy Zgoda budowany jest na granicy miasta Świętochłowice z Rudą Śląską, pomiędzy ul. Śląską a ul. Tunkla, w bezpośrednim sąsiedztwie sklepu Biedronka. Całkowita powierzchnia najmu w obiekcie wynosi 2 000 mkw. W centrum oprócz elektromarketu Media Expert o powierzchni 560 mkw. będą się znajdować sklepy z branży odzieżowej, obuwniczej oraz drogeryjnej. Parking pomieści ok. 130 samochodów. Inwestor, firma BUDECON, dokonał również przebudowy układu komunikacyjnego w bezpośrednim sąsiedztwie centrum – sfinansował budowę ronda i remont chodników oraz oświetlenia. Otwarcie parku handlowego planowane jest na listopad tego roku.

BUDECON jest przedsiębiorstwem budowlanym z ponad 20-letnim stażem, wyspecjalizowaliśmy się w budowach obiektów handlowo-usługowych i produkcyjnych. Z uwagi na wymogi rynku podjęliśmy decyzję o stworzeniu własnej marki obiektów handlowych pod logiem B7, której pierwszymi inwestycjami będą Parki Cydr w Radzionkowie i Zgoda w Świętochłowicach. Dobraliśmy ich lokalizację tak, aby zagwarantować łatwy dostęp dla klienta zarówno pieszego, jak i mobilnego. To także interesujące miejsca dla najemców. Naszym założeniem jest stworzyć obiekty handlowe z rozpoznawalnym logiem, zrzeszającym lokalnych przedsiębiorców i znane marki, jak Media Expert – mówi Zygmunt Pucharski, Prezes Zarządu w przedsiębiorstwie BUDECON S.A.

Media Expert to największa sieć elektromarketów w Polsce. W jej skład wchodzi ponad 360 elektromarketów w niemal 310 miastach na terenie całego kraju. Marka jest obecna na rynku od 2002 r. W ofercie Media Expert są m.in. najnowsze produkty segmentu RTV i AGD, a także laptopy, tablety, smartfony i sprzęt fotograficzny. W wybranych elektromarketach dostępne są także rowery, skutery, quady, elektronarzędzia, sprzęt relaksacyjny i sprzęt do pielęgnacji ogrodów.

– Jesteśmy przekonani, że obie inwestycje staną się regionalnymi centrami kultury i handlu o znakomitym potencjale sprzedaży. To również obiekty świetnie skomunikowane, charakterystyczne, przyjazne klientom i ciekawie usytuowane. Nie mogło w nich zabraknąć Media Expert, lidera wśród polskich sieci RTV i AGD – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Dla mieszkańców Radzionkowa park handlowy Cydr będzie atrakcyjnym miejscem do zrobienia szybkich zakupów. Z kolei budowa parku handlowego Zgoda w Świętochłowicach zwiększy komfort mieszkańców – zarówno pod względem komunikacyjnym, jak i dostępu do różnorodnych usług handlowych – mówi Tomasz Lipiński, negocjator w dziale powierzchni handlowych w firmie Cushman & Wakefield.

Inwestorem parku handlowego Zgoda i Cydr jest przedsiębiorstwo inżynieryjno-budowlane BUDECON S.A. Za komercjalizację obiektów odpowiada międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Źródło: C&W