AKTUALNOŚCI

Międzynarodowy sukces wrocławskiej inwestycji Dyrekcyjna 33

22 września w Londynie odbyła się gala finałowa Europejskiej części międzynarodowego konkursu International Property Awards. Tego wieczoru AP Szczepaniak – wrocławskie biuro architektoniczne – wraz z ATAL S.A. otrzymało nagrodę Highly Commended w kategorii Residential Development, za projekt i realizację osiedla Dyrekcyjna 33.

Dyrekcyjna 33, źródło: mat.prasowe

Dyrekcyjna 33, źródło: mat.prasowe

International Property Awards to jeden z ważniejszych międzynarodowych konkursów dla architektów, deweloperów, specjalistów rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz komercyjnych. O prestiżowe wyróżnienia  każdego roku walczą kandydaci z całego świata. Nagrody przyznawane są na podstawie szczegółowych ocen dokonywanych przez wybitnych międzynarodowych specjalistów.

– Zdobyta nagroda Highly Commended w kategorii Residential Development dla projektu Dyrekcyjna 33 to dla nas duże wyróżnienie. Nagroda ta przyznana jest za jakość projektowania, budowy i prezentacji poszczególnych właściwości i rozwoju nieruchomości, architektury i marketingu. Nagroda jest wyróżnieniem dla osiągnięć w danej kategorii. Przyznawana jest przez jury, składające się z ponad 50-ciu niezależnych  ekspertów z całego świata. Jesteśmy dumni, że realizacje naszych projektów znajdują uznanie w oczach specjalistów rynku nieruchomości  – komentuje Agnieszka Szczepaniak, z biura projektowego AP Szczepaniak.

Dyrekcyjna 33 to prestiżowa inwestycja usytuowana niemal w sercu Wrocławia, w bliskiej odległości od wrocławskiego Rynku. Ten sześciopiętrowy obiekt mieści 222 mieszkania o powierzchni od 26 do 129 mkw.  Większość z nich wyposażona jest w balkony, a te ulokowane na kondygnacji poddasza posiadają tarasy. Dla właścicieli mieszkań na parterze zaplanowano ogródki do ich wyłącznego użytku. W budynku znajduje się także 9 lokali usługowych, które szybko znalazły nabywców.

– Projekt Osiedla Dyrekcyjna 33 powstał pod wpływem inspiracji twórczością Hansa Poelziga. Jest swego rodzaju „swobodną dyskusją” na temat nowoczesnej formy połączonej z historią i architekturą Wrocławia. Dyrekcyjna 33 to unikalny projekt, który doskonale wpisuje się w historyczną zabudowę Wrocławia. Elementy wykorzystane w projekcie, a później w realizacji osiedla, odzwierciedlają charakter znanego we Wrocławiu biurowca, znajdującego się przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Przykładem jest m.in. łukowata fasada budynku, czy wprowadzenie poziomych pasów międzyokiennych, biegnących wokół całego osiedla – mówi Agnieszka Szczepaniak.

Inwestycję Dyrekcyjna 33 Apartamenty wyróżnia nowoczesna architektura. Obiekt zaprojektowano jako budynek wpisujący się formą w otaczający krajobraz i charakter urbanistyczny dzielnicy. Elewacja budynku, wzbogacona płytkami klinkierowymi, ma charakter horyzontalny podkreślony wstęgowymi balkonami.

Przyznana nagroda potwierdza solidną jakość i wysoką estetykę osiedli ATAL. Doceniają to także klienci naszej firmy. We Wrocławiu od stycznia do sierpnia sprzedaliśmy 279 mieszkań, to o 66 więcej niż analogicznym okresie roku ubiegłego. To rynek, który stabilnie się rozwija, dlatego planujemy tu kolejne inwestycje – dodaje Mateusz Juroszek, Wiceprezes ATAL S.A.

Cena za mkw. mieszkania w stanie deweloperskim wynosi 6450 złotych brutto. W ofercie dostępnych jest 27 lokali. Więcej informacji na www.dyrekcyjna33.pl.

źródło: mat.prasowe