AKTUALNOŚCI

Mokotów Nova zatrzymuje trzy spółki z Grupy BMW oraz Bacardi-Martini

Trzy spółki z grupy BMW oraz Bacardi-Martini Sp. z o.o. pozostaną najemcami kompleksu biurowego Mokotów Nova w Warszawie. Przedłużone umowy dotyczą ponad 5000 mkw. powierzchni biurowej klasy A.

Grupa BMW jest najemcą Mokotów Nova od 2012 roku. BMW Financial Services Polska Sp. z o.o. oraz BMW Vertriebs GmbH Sp. z o.o. oddział w Polsce o 5 lat przedłużyły umowy najmu ponad 2700 mkw. powierzchni, a spółka Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o. nadal będzie zajmować biuro o powierzchni ponad 1480 mkw. W procesie renegocjacji umowy najemcy doradzała firma Colliers International.
Firma Bacardi – Martini Polska Sp. z o.o. wprowadziła się do Mokotów Nova w 2011 roku i była jednym z pierwszych najemców tego nowoczesnego biurowca. Spółka zajmuje obecnie biuro o powierzchni 890 mkw. i pozostanie przy Wołoskiej 22 co najmniej do 2022 roku. Podczas renegocjacji kontraktu najemcy doradzała firma JLL.
– Cenimy długotrwałe relacje z naszymi najemcami i jak dotychczas możemy pochwalić się 100% skutecznością w przedłużaniu umów najmu. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy renegocjowaliśmy kontrakty obejmujące 26% powierzchni kompleksu. Potwierdza to, że Służewiec Przemysłowy nadal jest atrakcyjną lokalizacją dla najemców poszukujących wysokiej jakości powierzchni biurowej, którą oferuje Mokotów Nova – przekonuje Artur Lis, Asset Manager w Tristan Capital Partners.
Biurowiec Mokotów Nova, zlokalizowany przy ulicy Wołoskiej 22, oferuje 43 000 mkw. powierzchni klasy A oraz parking na ponad 1000 samochodów. Wśród jego najemców znajdują się m.in.: Bacardi, Gothaer, Reckitt Benckiser, Hyundai, LG oraz Guess. Właścicielem budynku jest Nova Investments Sp. z o.o., spółka celowa funduszu Curzon Capital Partners III LP., zarządzanego przez Tristan Capital Partners.
– Proces analizy potrzeb klienta rozpoczęliśmy wcześnie, dzięki czemu zrealizowaliśmy wszystkie założone cele zgodnie z planem. Naszym priorytetem była znacząca poprawa komfortu pracy, stworzenie warunków w oparciu o najnowsze trendy przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu kosztów – mówi Robert Karniewski, partner, dyrektor rynków regionalnych, Dział Powierzchni Biurowych, Colliers International.
– Bacardi zdecydowało o przedłużeniu umowy najmu w Mokotów Nova z kilku powodów. To ukształtowana lokalizacja biurowa i nowoczesny obiekt oferujący wysoki standard powierzchni. Przestrzeń jaką zajmuje Bacardi zostanie w pełni dostosowana do potrzeb firmy, a sposób aranżacji po przebudowie oraz nowy branding biura oddawać będzie specyfikę działalności marki. Istotnym czynnikiem jest również położenie Mokotów Nova przy poszerzonej ulicy Wołoskiej, umożliwiającej sprawny dojazd zarówno do centrum miasta, jak i lotniska – komentuje Karolina Adamiak, Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.
Źródło: Mokotów Nova