AKTUALNOŚCI

Multichem nowym najemcą na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki

Firma Multichem, polski dostawca farb samochodowych i lakierów renowacyjnych, wynajęła ponad 2 000 m2 powierzchni w ramach kompleksu SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki. Park, o łącznej powierzchni ponad 76 000 m2, został zakupiony przez SEGRO z końcem czerwca 2014 i jest już drugą, obok SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki, inwestycją dewelopera w rejonie Poznania.

Multichem Sp. z o.o. jest polską firmą dostarczającą na rynek kompletne rozwiązania dla samochodowych napraw lakierniczych pod marką PROFIX. Wśród oferowanych produktów spółki znajdują się m.in.: systemy doboru kolorów lakierów samochodowych i przemysłowych czy rozcieńczalniki, żywice i pasty pigmentowe. Multichem obecnie dysponuje przedstawicielstwami w ponad 50 krajach, gdzie funkcjonuje przeszło 2 000 miejsc z działającymi systemami firmy do mieszania lakierów samochodowych. Spółka w swojej działalności kładzie duży nacisk na badania i rozwój produktów spełniających najbardziej wygórowane wymogi w zakresie ochrony środowiska. Na mocy umowy z SEGRO Multichem zajmie ponad 2 000 m2 powierzchni magazynowej wraz z obecnie powstającym ponad 100-metrowym modułem biurowym.

„Decyzja o wyborze magazynu na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki została podjęta przede wszystkim ze względu korzystną lokalizację inwestycji umożliwiającą sprawną dystrybucję naszych towarów zarówno na obszarze całego kraju, jak i zagranicy. Naszą wizją jest zdobycie pozycji globalnego dostawcy farb samochodowych i lakierów renowacyjnych, więc aspekt korzystnego usytuowania naszego nowego obiektu magazynowego okazał się kluczowy.” – mówi Piotr Muszkieta Prezes Multichem Sp. z o.o.

„SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki to jeden z nowych obiektów SEGRO zakupionych w 2014 roku. Park jest już drugą naszą inwestycją w rejonie poznańskim, gdzie docelowo zaoferujemy niemal 300 000 m2 powierzchni magazynowej. Okolice Poznania od lat zaliczają się do czołowych lokalizacji na logistycznej mapie Polski. Cieszymy się, że firma Multichem to kolejny klient, który zdecydował się na prowadzenie działalności w ramach naszej inwestycji.” – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki to nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane w centralnej Polsce, w odległości 13 km od centrum Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S11 prowadzącej do Katowic, oraz autostrady A2 (kierunek wschód-zachód). Kompleks zaoferuje docelowo ponad 76 000 m² powierzchni przeznaczonej na działalność logistyczną oraz lekką produkcję.

Źródło: www.pressoffice.pl