AKTUALNOŚCI

Nagrody EuropaProperty Investment & Green Building Awards 2015 dla Panattoni Europe

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, został deweloperem roku w konkursie CEE Investment & Green Building Awards, organizowanym przez EuropaProperty. Dodatkowo inwestycję dla firmy Amazon w Czechach ogłoszono realizacją roku w kategorii Best Warehouse/Industrial Development of the Year, a Robert Dobrzycki otrzymał tytuł Professional of the Year. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali 29 października 2015 r. w hotelu InterContinental w Warszawie.

Źródło: http://panattoni.pl

Źródło: http://panattoni.pl

Panattoni Europe otrzymał tytuł Przemysłowego Dewelopera Roku i nagrodę Magazynową/ Przemysłową Realizację Roku za obiekt dla firmy Amazon w Czechach w konkursie CEE Investment & Green Building Awards. Wydarzenie dedykowane jest inwestycjom oraz budownictwu zrównoważonego rozwoju w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, zaś sam konkurs organizowany jest przez magazyn EuropaProperty. Zwycięzcy tegorocznej edycji ogłoszeni zostali podczas wieczornej gali, która odbyła się 29 października w hotelu InterContinental w Warszawie. Nagrody wręczono przy obecności wielu wybitnych inwestorów, a także profesjonalistów z dziedziny Real Estate w regionie CEE.

Jury konkursu CEE Investment & Green Building Awards przyznało Panattoni Europe tytuł Developer of the Year i tym samym doceniło osiągnięcia firmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. A należały do nich – oprócz nieprzerwanej pozycja lidera w Polsce – zarówno dostarczone na rynek CEE, jak i będące w trakcie realizacji projekty. W przypadku sfinalizowanych inwestycji deweloper może pochwalić się między innymi: niedawno otworzonym zakładem produkcji szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland, którego budowa przebiegała w kilku etapach, a ostatnim była ekspansja o 21 000 m2, czy oddanym do użytku centrum dystrybucyjnym dla firmy UPS o powierzchni 14 250 m2. Natomiast do obecnie realizowanych inwestycji można chociażby zaliczyć największe centrum logistyczne w Niemczech dla firmy Jago o powierzchni 121 500 m2, budowę Panattoni Park Rzeszów czy budowę fabryki taboru kolejowego dla Bombardier Transportation we Wrocławiu o powierzchni 19 400 m2.

Best Warehouse/Industrial Development of the Year przyznany został zrealizowanemu przez Panattoni Europe obiektowi dla firmy Amazon na terenie Panattoni Park Prague Airport w Czechach. Obiekt liczy 133 000 m2 i zostałzaprojektowany oraz zrealizowany zgodnie z ideami zrównoważonego budownictwa, z myślą o środowisku. Zwrócono szczególną uwagę na rekuperację (odzysk ciepła), wykorzystanie oświetlenia LED z czujnikami, opomiarowanie wszystkich mediów mające na celu umożliwienie zarządzania i optymalizację zużycia energii, inteligentny system zarządzania budynkiem (building management system – BMS). Znaczenie dla projektu miały również maksymalne ograniczenie zużycia wody, ogrzewanie gazowe w większości pomieszczeń, obsadzenie terenów zielonych różnorodnymi lokalnymi odmianami roślin, wykorzystanie materiałów o obniżonej zawartości lotnych związków organicznych, podwyższona izolacja ścian i stropów oraz podwyższoną szczelność budynku, a także racjonalna gospodarka odpadami w czasie budowy.

Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe w Panattoni Europe, któremu w tegorocznej edycji konkursu przyznano miano Professional of the Year nie krył radości z otrzymanych nagród: “Każda nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem i zaszczytem. Każda z nich – bez wyjątku – jest szczególna, zwłaszcza że w tym roku obchodzimy swoje dziesięciolecie na rynku. Jak wielokrotnie powtarzam, wyróżnienia świadczą o olbrzymiej determinacji i profesjonalizmie całego zespołu. Są dowodem na to, że warto wykonywać swoją pracę zgodnie z zasadami sztuki i jednocześnie dają nam olbrzymią motywację na kolejne lata”.

Panattoni Europe świętuje swoją 10-letnią obecność w Europie. Od 2005 roku deweloper dostarczył 3,2 mln nowoczesnej powierzchni, w tym w Polsce aż 2,5 mln – najwięcej spośród wszystkich deweloperów obecnych na rodzimym rynku. Nie byłoby to możliwe bez najemców – aż 260 firm wynajęło lub powierzyło Panattoni budowę własnych obiektów zarówno magazynowych, jak i produkcyjnych. Panattoni Europe wprowadził trend budowy obiektów BTS, zwłaszcza w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, a także otworzył rynek kapitałowy dla powierzchni magazynowych. Firma wybudowała 141 obiektów w Europie oraz ustanowiła rekordowe transakcje: w Polsce, Czechach i w Niemczech.

Źródło: Panattoni Europe